169 000 €64 m²

Piikinmäki 3, Peltokylä, Riihimäki3h, avok, kph, vh, p

Velaton hinta
169 000 €
Hoitovastike
256 € / kk
Asuinpinta-ala
64 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Peltokylä
Kaupunki
Riihimäki

Valoisa ja avara kolmio huippupaikalla kivenheiton päässä kauppakeskus Atomista ja rautatieasemasta. Keskustaankin on matkaa vain noin 700 m. Rakennettu vuonna 2018. Koko asunnossa on vesikiertoinen lattialämmitys. Parveke on etelän suuntaan. Asunnossa on myös vaatehuone. Asunto sijaitsee 2 kerroksessa. Talossa on hissi.

Tämä koti on heti vapaa.

Myynti ja esittelyt: Kodin Avaimet Oy LKV 0400 377 237 matias.heinonen@kodinavaimet.fi

www.kodinavaimet.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Peltokylä
Kohdenumero
56157770
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
64 m²
Tontin pinta-ala
3 655 m²
Kokonaispinta-ala
64 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, avok, kph, vh, p
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Liesitaso, erillisuuni, astianpesukone, jää/pakastinkaappi. Laminaattilattia.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Laattapinnat. Allaskaappi, peilikaappi, suihkuseinä, lattialämmitys.
Säilytystilat
Muu erillinen varasto
Näkymät
Takapihan suuntaan, etelä
Tulevat remontit
Autopaikoille latausmahdollisuus 2026. Muuten normaalia kunnossapitoa.
Tehdyt remontit
Ilmanvaihdon tasapainotus 2025
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ruokakauppa: Kauppakeskus Atomi noin 450 m. Keskustaan noin 900 m.
Koulu: noin 650 m.
Päiväkoti: noin 250 m.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Riihimäki
TV-palvelut
Kaapeli-TV
Tietoliikennepalvelut
Hoitovastikkeeseen sisältyy Telia kiinteistökuitu 10 MB

Hinta

Velaton hinta
169 000 €
Myyntihinta
50 262,42 €
Neliöhinta
2 640,63 € / m²
Velkaosuus
118 737,58 €

Vastikkeet

Hoitovastike
256 € / kk
Pääomavastike
1 084,80 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 340,80 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan, ennakkomaksu. 20 € / hlö / kk. tasataan todellisen kulutuksen mukaan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Riihimäen Roomeo
Lisätietoa taloyhtiöstä
Onko yhtiössä tekninen valmius sähköauton latauspisteen asentamiseen?: Kyllä Latausmahdollisuus tulossa kesällä.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2018
Kerroksia
3
Energialuokka
C2013
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo, Koneellinen poisto, Lämmöntalteenotto. Huoneistokohtainen säätö
Tontin koko
3 655 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Isännöinti Eliel Oy Marko Hellevaara 020 122 7900
Kaavoitustiedot
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Rautatieasemalle noin 600 m.
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen lattialämmitys. Lattialämmitys: Koko asunnossa vesikiertoinen lattialämmitys.

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Autopaikka varattavissa yhtiöltä jonotusperiaatteen mukaisesti.
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Laminaattilattiat, seinät maalattu. Vaatehuone: Toisen makuuhuoneen yhteydessä.
Olohuoneen varusteet
Laminaattilattia, seinät maalattu.