158 000 €79,5 m²

Isokäyrä 2-4, Harjukylä, Riihimäki3h, k, kph, wc, s, lasitettu parveke

Velaton hinta
158 000 €
Hoitovastike
365,70 € / kk
Asuinpinta-ala
79,5 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 7
Rakennusvuosi
1980
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Harjukylä
Kaupunki
Riihimäki

3h, k, kph, wc, s, lasitettu parveke

Rinteeseen rakennetussa kerrostalossa huikeilla näkymillä hissitalon valoisa läpitalon koti. Kauniisti remontoitu vaaleasävyinen asunto on täysin muuttovalmis. Erillinen keittiö, iso olohuone, jonne mahtuu hyvin ruokapöytä. Taloyhtiö on hyvin hoidettu ja sijaitsee loistavalla paikalla Riihimäen keskustan palveluiden äärellä. Iso lasitettu parveke kaupunkinäkymillä. Sovi oma esittelyaikasi!

Katso kohteen tarkemmat tiedot www.habita.com -sivustolta.

Perustiedot

Sijainti
Isokäyrä 2-4, 11100 Riihimäki
Kaupunginosa
Harjukylä
Kohdenumero
974056
Kerros
3 / 7
Asuinpinta-ala
79,5 m²
Tontin pinta-ala
2 239 m²
Kokonaispinta-ala
79,5 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
3h, k, kph, wc, s, lasitettu parveke
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Keittiön varusteet
Induktioliesi, Jääkaappipakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone, Erillisuuni, Mikroaaltouuni
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Mukavuuslattialämmitys, Tilaa pesukoneelle, Kaapisto, Allas, Suihkuseinä, Peili
Säilytystilat
Kaapisto
Näkymät
Sisäpiha, Naapurusto, Katu, Kaupunkimaisema
Julkisivuremontti
2012
Kattoremontti
2022
Tehdyt remontit
2025 Korjaussuunnitelma - Hallituksen kunnossapitotarveselvitys seuraavalle viidelle vuodelle., 2024 Muu - Moottoroidun savunpoistoluukun asennus, hissin hälytysjärjestelmän päivitys GSM pohjaiseksi., 2022 Katto - Vesikaton huolto., 2020 Muu - Pääovi ja ovikone., 2019 Muu - Viemäreiden painehuuhtelut., 2018 Muu - Parvekepielisaumat, nuohous, huippuimurin laakerit., 2017 Muu - Kellaritilojen lattiat., 2016 Muu - Elementtisaumaukset, 2015 Muu - Yleisten tilojen LED valaistus, sadevesiviemäröinti, tonttivesijohto, pihan asfaltointi., 2012 Julkisivu, 2011 Muu - Autokatoksen maalaus., 2011 Lukot - Lukitukset, 2010 Piha - Pihan kunnostus

Velaton hinta
158 000 €
Myyntihinta
158 000 €
Neliöhinta
1 987,42 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
365,70 € / kk

Muut maksut

Autopaikan kustannukset
1,25 € / kk

Rakennusvuosi
1980
Huoneistojen lukumäärä
21
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1980
Kerroksia
7
Energialuokka
D, 2018
Energiatodistus
Kyllä
Kunnallistekniikka
Vesi, Viemäri, Kaukolämpö
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poistoilma
Tontin koko
2 239 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Isännöinti Isotalo Oy
Kaavoitustiedot
Lisätiedot Riihimäen kaupunki, kaavoitus 019 578 4000
Kaavatilanne
Asemakaava
Rakennusoikeus
Lisätiedot Riihimäen kaupunki, rakennusvalvonta, 019 758 4000