119 000 €125 m²

Hämeenkatu 30 as, keskusta, Riihimäki6h+k+kph+2wc

Velaton hinta
119 000 €
Hoitovastike
700 € / kk
Asuinpinta-ala
125 m²
Huoneita
6
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1960
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
keskusta
Kaupunki
Riihimäki

Upea ylimmän kerroksen keskustakoti paraatipaikalla. Korkea huonekorkeus, avarat ja valoisat tilat. Kaunis "laivankansi" lattia. Asunto kauttaaltaan hyvässä modernissa kunnossa. Kaukolämpö, oma tontti.

Kaikki palvelut vieressä ja lyhyt matka juna-asemalle.

Tämänkin kodin myy: Sami Paulig 040 5332289

Autan myös sinun kotisi myynnissä.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
keskusta
Kohdenumero
80505825
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
125 m²
Tontin pinta-ala
828 m²
Kokonaispinta-ala
125 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
6h+k+kph+2wc
Huoneita
6
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Astianpesukone ja jääkaappipakastin. Liesi: Keraaminen liesi.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihkuseinä, pesukoneliitäntä ja suihku. Erillisten WC:n lukumäärä: 2.
Säilytystilat
Vinttikomero
Tulevat remontit
kunnossapitotarveselvitys: - roskakatos, muuri piharinteeseen, piharemontti v. 2025 - ap-sähkötolppien uusiminen piharemontin yhteydessä v. 2025
Tehdyt remontit
kunnossapitotarveselvitys: - huoneistojen ikkunoihin asennettu kolmas lasi v. 1990 - sisäpiha asfaltoitu v. 1995 - rappukäytävä maalattu ja valaistus uusittu v. 2011 - lukkojen uusiminen, ulko-oven uusiminen ja lämmönsiirtimien uusiminen ja lämmityksen säätö v. 2017 - vesikatto uusittu ja kattoturvatuottee sekä piippujen hatut v. 2019

Velaton hinta
119 000 €
Myyntihinta
119 000 €
Neliöhinta
952 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
700 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
700 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
24 € / hlö
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Lisätietoja vastikkeista: autopaikkamaksu 20e/kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Kiinteistö Oy Hämeenkatu 30
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Ullakko/kellarikomero.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1960
Huoneistojen lukumäärä
4
Liiketilojen pinta-ala
305 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
4
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1960
Kerroksia
3
Tontin koko
828 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Mika Isotalo
Kaavoitustiedot
asemakaava 019 758 4000