124 000 €72 m²

Keskuskatu 13, Keskusta, Riihimäki3h, k, kph, ransk.p

Velaton hinta
124 000 €
Hoitovastike
280,80 € / kk
Asuinpinta-ala
72 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 4
Rakennusvuosi
1957
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Riihimäki

Valoisa kolmio keskellä kaupunkia, alle kilometrin päässä rautatieasemasta ja kauppakeskus Atomista. Jykevässä paikallaan rakennetussa talossa on hyvää 1950-luvun tunnelmaa. Talossa on linjasaneeraus tehty vuonna 2017, jolloin myös kylpyhuone on remontoitu. Muutenkin taloyhtiö on hyvin pidetty, mm. julkisivuremontti tehty vuonna 2012. Asunto on todella hyvässä kunnossa. Keittiössä on laattalattia lattialämmityksessä. 2 / 4 kerros.

Asunto on heti vapaa.

Myynti ja esittelyt: Kodin Avaimet Oy LKV 0400 377 237 matias.heinonen@kodinavaimet.fi

www.kodinavaimet.fi

Perustiedot

Sijainti
Keskuskatu 13, 11100 Riihimäki
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
44801376
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
72 m²
Tontin pinta-ala
920 m²
Kokonaispinta-ala
72 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, k, kph, ransk.p
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, liesi, liesituuletin, astianpesukone. Laattalattia, lattialämmitys.
Kylpyhuoneen varusteet
Allaskaappi, peilikaappi, suihkuseinä, pyyhekuivain, lattialämmitys, pesukoneliitäntä. Remontoitu linjasaneerauksen yhteydessä vuonna 2017. Laattapinnat.
Säilytystilat
Kellari tai kellarikomero
Näkymät
Keskuskadulle päin.
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvitys: - selvitys liiketilojen ikkunoista
Tehdyt remontit
Porraskäytävän maalaus 2018, linjasaneeraus 2017, lukitusjärjestelmän uusiminen (Abloy Sento), autolämmitystolppien kotelot uusittu 2013, julkisivu- ja parvekeremontti, parveke-ovet uusittu, sisäpihan parvekelinjojen yläpuolelle rakennettu lipat 2012, junailijankadun puoleinen aita uusittu 2005, lämmönsiirrin, lämmitysjärjestelmän venttiilit ja termostaatit uusittu ja lämmitys säädetty 2003, tiilikatto uusittu 1997, parvekkeet pinnoitettu 1992, ikkunat uusittu 1987
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ruokakauppa: Keskustan palvelut vieressä. Kauppakeskus Atomiin noin 1 km.
Koulu: noin 400 m.
Päiväkoti: noin 100 m.

Velaton hinta
124 000 €
Myyntihinta
124 000 €
Neliöhinta
1 722,22 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
280,80 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
280,80 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan, ennakkomaksu. 13 € / hlö / kk. Tasataan todellisen kulutuksen mukaan.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Riihimäen Junailijankatu 17
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1957
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1957
Kerroksia
4
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Betoni. Betoni / tiili
Kattomateriaali
Tiilikate
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
E2018
Ilmastointijärjestelmä
Painovoimainen
Tontin koko
920 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Riihimäen Laatu Isännöinti Oy Marko Soldatkin 050 355 3534
Kaavoitustiedot
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Rautatieasemalle noin 600 m.
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen patterilämmitys. Lattialämmitys: Keittiössä ja kph:ssa. Sähköinen.

Tilat ja materiaalit

Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Parkettilattia, seinät tapetoitu, peililiukuovikaapisto
Olohuoneen varusteet
Parkettilattia, seinät tapetoitu.