108 000 €68 m²

Hirsikatu 21, Hirsimäki, Riihimäki2h, k, kph, s, vh, las.p

Velaton hinta
108 000 €
Hoitovastike
258,40 € / kk
Asuinpinta-ala
68 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1992
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Hirsimäki
Kaupunki
Riihimäki

Etsitkö huoletonta ja tunnelmallista kotia rauhalliselta alueelta? Tämä ylimmän kerroksen läpitalon kaksio Hirsimäellä tarjoaa loistavat puitteet viihtymiseen. Asuntoon on juuri tehty pintaremontti, joka tuo kotiin modernin ja siistin ilmeen.

Ylin kerros tarjoaa upeat näkymät. Olohuoneen ikkunasta avautuu näkymä ilta-aurinkoon ja kauniisiin auringonlaskuihin. Tilava lasitettu parveke tarjoaa täydellisen paikan rentoutua auringossa.

Asunnon pohjaratkaisu on käytännöllinen ja avara. Kodista löytyy myös erillinen, tilava vaatehuone, joka on korvaamaton apu kodin säilytysratkaisuihin.

Hirsimäki on yksi Riihimäen viihtyisimmistä asuinalueista. Sijainti on erinomainen arjen sujuvuuden kannalta: keskusta, kauppakeskus Atomi ja rautatieasema ovat lyhyen matkan päässä.

Tervetuloa tutustumaan tähän kodikkaaseen kaksioon ja tekemään siitä omasi.

Myynti ja esittelyt: Kodin Avaimet Oy LKV 0400 377 237 matias.heinonen@kodinavaimet.fi

www.kodinavaimet.fi

Perustiedot

Sijainti
Hirsikatu 21, 11710 Riihimäki
Kaupunginosa
Hirsimäki
Kohdenumero
30987240
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
68 m²
Tontin pinta-ala
2 418 m²
Kokonaispinta-ala
68 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, k, kph, s, vh, las.p
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Liesi, liesituuletin, astianpesukone, jää/pakastinkaappi. Vinyylilankkulattia.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Laattapinnat. Allaskaappi, peilikaappi, kaapisto, pesukoneliitäntä. WC: Erillinen wc. Muovimatto, seinät maalattu
Säilytystilat
Kellari tai kellarikomero
Näkymät
Läpitalon huoneisto. Lounas-koillinen
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvitys 2025-2029: Palovaroittimet 2025, peltikaton huoltomaalaukset 2025, väestösuojan korjaukset, irtokynnyksen muuttaminen 2025, maalataan uudet parkkiruudut 2025, salaojien uusinta, pihan saneerausta 2026, kiinteistön kuntoarvio 2026, autolämmityspistokkeet (sähköauton lataus), lämmitysjärjestelmän vaihdon suunnittelu (maalämpö / aurinkoenergia) 2027
Tehdyt remontit
Pintaremontti 2026. C-Portaan palokatkot tulipalon korjaustöiden yhteydessä 2021, katto pts ja kuntoarvion mukaiset korjaukset 2020, porraskäytävien ja kellaritilojen maalaus 2018, lämmityksen perussäätö 2017, kaukolämmön alajakokeskus 2016, nuohous 2013, pihan kunnostus 2012, parvekelasitukset 2010, julkisivumaalaus 2009, elementtisaumaukset 2007, lukkojen sarjoitus 2005
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Varusteet: sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ruokakauppa: Lähikauppa noin 350 m. Keskustaan noin 1 km. Kauppakeskus Atomi noin 1,3 km.
Koulu: noin 650 m (Eteläinen koulu)
Päiväkoti: noin 300 m.

Velaton hinta
108 000 €
Myyntihinta
107 697,36 €
Neliöhinta
1 588,24 € / m²
Velkaosuus
302,64 €

Vastikkeet

Hoitovastike
258,40 € / kk
Pääomavastike
27,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
336,60 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Perusmaksu. 24 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Erityisvastike: 51 € / kk. Autopaikka 15 €/kk.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Riihimäen Hirsikatu 21
Lisätietoa taloyhtiöstä
Onko yhtiössä tekninen valmius sähköauton latauspisteen asentamiseen?: Ei
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1992
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1992
Kerroksia
3
Tontin koko
2 418 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kontu Isännöinti Oy Eva Hämeenniemi 010 411 8127
Kaavoitustiedot
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Rautatieasemalle noin 1,4 km.

Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Vinyylilankkulattia. Seinät maalattu. Kaapisto. Vaatehuone: Tilava vaatehuone.
Olohuoneen varusteet
Vinyylilankkulattia, seinät maalattu. Käynti lasitetulle parvekkeelle.