83 000 €37 m²

Isokäyrä 5 A, Keskusta, Riihimäki2h,k

Velaton hinta
83 000 €
Hoitovastike
179,45 € / kk
Asuinpinta-ala
37 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 7
Rakennusvuosi
1968
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Riihimäki

.Kompakti ja toimiva yksiö hyvällä sijainnilla Riihimäen keskustassa. Viidennen kerroksen huoneisto tarjoaa selkeän pohjaratkaisun, jossa oleskelutila ja keittiönurkkaus muodostavat toimivan kokonaisuuden. Asunnossa on lisäksi oma parveke, joka tuo mukavasti lisätilaa arkeen.

Kylpyhuone on remontoitu linjasaneerauksen yhteydessä, mikä tuo asumiseen huolettomuutta. Huoneistossa on parkettilattiat ja käytännölliset säilytystilat, ja kokonaisuus sopii hyvin niin omaan käyttöön kuin sijoitukseen.

Taloyhtiö sijaitsee omalla tontilla ja sitä on hoidettu suunnitelmallisesti. Yhtiössä on tehty merkittäviä remontteja, kuten linjasaneeraus, vesikattojen uusiminen sekä useita talotekniikan päivityksiä.

Sijainti on keskeinen ja arki sujuu vaivattomasti. Riihimäen keskustan palvelut, kaupat sekä rautatieasema sijaitsevat kävelyetäisyydellä, mikä tekee kohteesta houkuttelevan myös sijoittajalle.

Ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi.

Perustiedot

Sijainti
Isokäyrä 5 A, 11100 Riihimäki
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
617050
Kerros
5 / 7
Asuinpinta-ala
37 m²
Tontin pinta-ala
2 889 m²
Kokonaispinta-ala
37 m²
Huoneiston kokoonpano
2h,k
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, lattialiesi, liesituuletin, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet. pyyhekuivain . remontoitu linjasaneerauksen yhteydessä.
oma vesimittari.
Säilytystilat
Kellari
Näkymät
parveke noin koilliseen. Keittiön ja makuuhuoneen ikkuna noin kaakkoon
Tulevat remontit
Suunnitellut: 2029 Ilmanvaihdon puhdistus ja säätö 2027 Hissien uusiminen 2027 Elementtisaumausten uusiminen 2026 Sokkeleiden paikkaus ja maalaus 2026 Kellariportaiden kunnostus 2026 A-talon ulkorappujen kunnostus 2026 Pesutuvan ulko-oven edustan korjaus 2025 Lipputangon uusiminen
Tehdyt remontit
2024 Autotallien ovien ja A-talon pyöräsuojaoven uusiminen 2022 Sisäänkäyntien lippojen vesikattojen uusinta 2022 Hissien kannatinköysien uusiminen 2021 Vesikattojen uusiminen 2021 B-talon kylmiön korjaus/huolto 2020 Lukoston sarjoitus 2020 Pihavalaistuksen uusiminen 2019 LVI saneeraus 2019 Porraskäytävien valaistuksen uusiminen 2018 Lämmönjako laitteiston automaatio uusittu 2017 LVI saneeraus suunnittelu 2015 Väestönsuojan perustarkastus 2014 Pihan sadevesi- ja viemärilinjojen uusinta 2012 Kosteusmittaus kaikissa huoneistoissa 2011 Saunan korjaus 2009 Lukosto 2009 Hissit 2008 IV-kanvavien puhdistus ja säätö 2008 Kuntotutkimus 2008 Autopaikat 2003 Parvekkeet 2000 B-talo saunaremontti 1998 Ikkunaremontti 1998 Elementtisaumaus 1996 Lämmityksen siirtolaitteet ja termostaatit 1996 Ylimmäisten kerrosten parvekkeiden katokset 1989 Vesikate uusittu. Asunnon remontit: Kylpyhuoneremontti linjasaneerauksen yhteydessä

Velaton hinta
83 000 €
Myyntihinta
60 428,53 €
Neliöhinta
2 243,24 € / m²
Velkaosuus
22 571,47 €

Vastikkeet

Hoitovastike
179,45 € / kk
Pääomavastike
194,25 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
373,70 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
10,00 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu 10,00 €/hlö/kk, saunamaksu 12,00 €/kk, autopaikka 10,00 €/kk. Vesi kulutuksen mukaan: kylmävesimaksu 4€/m3 ja lämminvesimaksu 9€/m3. Hallituksella valtuus periä tai jättää perimättä enintään yhden kuukauden ylimääräinen hoitovastike.

Rakennusvuosi
1968
Huoneistojen lukumäärä
66
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1968
Kerroksia
7
Tontin koko
2 889 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Lopen talo ja tili Oy, Juho Pyykkö, juho.pyykko@talotili.fi, 040 187 7847
Kunnan numero
694

Yhteiset tilat
Sauna, talopesula, kuivaushuone, kellarikomerot, pyörävarasto, yhteisantennijärjestelmä, mahdollisuus autopaikkaan
Pintamateriaalit
Keittiö: parkettilattia, seinät puolipaneeli ja tapetti. Olohuone: parkettilattia, seinät tapetoitu ja maalattu. Makuuhuone 1: parkettilattia, seinät tapetoitu. Kylpyhuone: kokonaisuudessaan laatoitettu. Eteinen: parkettilattia, seinät maalattu.