115 000 €88 m²

Maisterinkatu 14 as, Keskusta, Riihimäki4h,rt,psh,wc,vh,2 parv

Velaton hinta
115 000 €
Hoitovastike
422,75 € / kk
Asuinpinta-ala
88 m²
Huoneita
4
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1967
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Riihimäki

Valoisa 4h Huoneisto Keskustan Sydämessä. kaksi Parveketta ja Upea Näköala. Tervetuloa tutustumaan tähän ainutlaatuiseen neljän huoneen huoneistoon, joka sijaitsee keskustan parhaalla paikalla, lukuisten palvelujen äärellä. Tämä ylimmän kerroksen asunto tarjoaa avarat ja valoisat tilat, joissa on helppo viihtyä.

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
616524
Kerros
3 / 3
Kerroksen lisätiedot
Ylin kerros
Asuinpinta-ala
88 m²
Tontin pinta-ala
1 210 m²
Kokonaispinta-ala
88 m²
Huoneiston kokoonpano
4h,rt,psh,wc,vh,2 parv
Huoneita
4
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Erillinen wc, suihku, suihkuseinä, peilit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys psh ja wc, kiinteät valaisimet. Hyllyt wc
Säilytystilat
Vaatehuone, kellari
Näkymät
parvekkeet koillinen ja etelä
Tulevat remontit
Päätetyt: Päätettiin hyväksyä hallituksen esitys yksimielisesti ja tilata urakka Tik-ki Saneeraus Oy:ltä. Urakkasumma on 192.768 euroa sis. alv 25,5 %. Uusitaan kaikki käyttövesiputket sekä loput 6 kappaletta pesuhuoneita, jotka edellisessä urakassa jäivät tekemättä. Urakka on tarkoitus aloitta vielä alkusyksystä 2025. Päätös on ehdollinen ja edellyttää OP Hämeeltä lopullista lainapäätöstä. Valtuutettiin hallitus ja isännöitsijä allekirjoittamaan urakkasopimus. Valtuutettiin hallitus ja isännöitsijä selvittämään ja toteuttamaan yleisissä tiloissa saneerauksia. Selvitetään mm. saunan käyttökuntoon saattamista.. Suunnitellut: yhtiöpaperien mukaiset Ilmennyt pistevuotoja, 2024 aloitetaan käyttövesiputkisaneerauksen ja loppujen pesuhuoneiden saneerauksen suunnittelu. Saneerausten toteutus 2024-2025. Muuten normaalia kunnossapitoa.
Tehdyt remontit
Viemärit sukitettu 2017-2018. Kuuden asunnon psh ja käyttövesiputket uusittu as 4,6,8,9,10 ja 12. ikkunat/ovet 1994 Tonttivesijohto 2011, IV puhd ja säätö 2015, lämmön vaihdin 2004, elementtisaumat 2012. Lukosto 2019 iLOQ 2021 Julkisivun maalaus. Asunnon remontit: Seinäpinnat maalattu sekä sisäkatto. Keittiön laminaatit ja kodinkoneet noin 2 vuotta sitten.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Useita 1 km säteellä. Koulut: Harjurinne yläkoulu n. 500 metriä.

Velaton hinta
115 000 €
Myyntihinta
85 616,62 €
Neliöhinta
1 306,82 € / m²
Velkaosuus
29 383,38 €

Vastikkeet

Hoitovastike
422,75 € / kk
Pääomavastike
456,72 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
879,47 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
25,00 € / hlö / kk Mittarin mukaan

Rakennusvuosi
1967
Huoneistojen lukumäärä
12
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1967
Kerroksia
3
Tontin koko
1 210 m²
Liikenneyhteydet
Rautatieasema n. 1 km
Lämmitys
Kaukolämpö
Lämmönjakelu
Muu
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Kunnan numero
694

Yhteiset tilat
Sauna, kellarikomerot, pyörävarasto, väestösuoja, kaapeli-TV, mahdollisuus autopaikkaan
Pintamateriaalit
Keittiö: lattia laminaatti, seinät maalattu välitila laatta. Olohuone: lattia parketti,seinät maalattu. Makuuhuone 1: lattia parketti, seinät maalattu. Makuuhuone 2: lattia parketti, seinät maalattu. Kylpyhuone: lattia laatta, seinät laatta. Wc: larttia laatta, seinät laatta.