169 000 €65 m²

Parmalantie 1 A, Parmala, Riihimäki3h,k,kph,s,vh,ter ( Yj:n mukaan 3h,k,s)

Velaton hinta
169 000 €
Hoitovastike
211,25 € / kk
Asuinpinta-ala
65 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2010
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Parmala
Kaupunki
Riihimäki

Tervetuloa tutustumaan tähän viihtyisään rivitalokotiin.

Tämä vuonna 2010 valmistunut ja hyvin hoidettu taloyhtiö sijaitsee rauhallisella Parmalan asuinalueella. Päätyhuoneisto on mitä parhain ja tarjoaa rauhallista asumista. Asunnossa on kaksi makuuhuonetta, joista toisessa käytännöllinen ja iso vaatehuone. Tilava ja moderni kylpyhuone yhdistyy sujuvasti kodinhoitotilana sekä oma sauna on tosi kiva. Lisäksi huoneistossa on vielä erillinen wc.

Olohuone on valoisa ja tunnelmaa luo kaunis tulisija ja lisäksi asumismukavuutta lisää ilmalämpöpumppu. Kiva yhtenäinen ja avoin keittiötila on yhtä samaa tilaa olohuoneen kanssa, josta kulku omalle suojaisalle takapihalle. Asunnon kiva piha-alue on todellinen helmi, koska katettu terassi mahdollistaa viihtymisen ulkona säällä kuin säällä.

Autolle löytyy katospaikka joka helpottaa kivasti perhearkea ja autokatoksen päädyssä on myös oma varasto. Tämä koti sopii erinomaisesti niin pariskunnalle, pienelle perheelle kuin tilaa arvostavalle yksinasujalle. Tule ihastumaan paikan päälle!

Tämän kodin Teille myy: Noora Dahlgrén 050 308 0133 noora.dahlgren@bo.fi IG: @nooradahlgren

Perustiedot

Sijainti
Parmalantie 1 A, 11710 Riihimäki
Kaupunginosa
Parmala
Kohdenumero
20549079
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
65 m²
Tontin pinta-ala
4 454 m²
Kokonaispinta-ala
65 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen, toimeksiantajan ilmoittama
Huoneiston kokoonpano
3h,k,kph,s,vh,ter ( Yj:n mukaan 3h,k,s)
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
30.9.2026
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen, erillisuuni. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone, kiinteät valaisimet.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peili, kiinteät valaisimet, kylpyhuonekaapisto. Varustus: lattialämmitys.
Säilytystilat
Kuvaus: Autokatoksen päädyssä ulkovarasto.
Tulevat remontit
2027 Ulkovalaistusten uusiminen
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2015 Ilmastoinnin nuohous 2017 Ajotien kunnostus 2018 Iv- laitteiden säädöt 2018 Radonmittaukset 2019 Iv-kanavien eristysten korjaus 2019 Puhallusvillan lisäys yläpohjaan 2020 Sokkelin reunakivetys 2021 Roskakatoksen laajennus 2021 Hiiriverkkojen asennus 2022 Valokatteiden uusiminen 2022 Lumiesteiden tarkastus ja korjaus 2023 Roskakatoksen maalaus ja rampin korjaus 2025 Rakennusten ulkomaalaus

Velaton hinta
169 000 €
Myyntihinta
169 000 €
Neliöhinta
2 600 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
211,25 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
211,25 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksu 20€/kk/hlö, joka tasataan kerran vuodessa. Ostaja suorittaa varainsiirtoveron 1,5%.

Rakennusvuosi
2010
Huoneistojen lukumäärä
9
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
puu
Kattomateriaali
Tiilikate
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
4 454 m²
Kiinteistönhoito
asukkaat. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Talvikunnossapito tarvittaessa ulkoistettu
Isännöinti
Eva Hämeenniemi 010 41181127 Kontu Isännöinti Oy (Itä Suomi)

Pysäköintitilan kuvaus
autokatoksia: 9. piha-autopaikkoja: 9.
Yhteiset tilat
Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: maalattu. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu.