46 000 €63 m²

Marsinkatu 4, Peltosaari, Riihimäki2h, k, kph, s, las.p

Velaton hinta
46 000 €
Hoitovastike
309 € / kk
Asuinpinta-ala
63 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 4
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Peltosaari
Kaupunki
Riihimäki

Siistikuntoinen tilava kaksio rauhallisella paikalla Peltosaaressa. 3/4 kerros. Asunnossa on sauna ja lasitettu parveke. Kulmahuoneisto, joten asunto on todella valoisa. Kylpyhuone on remontoitu 2015. Lyhyt matka rautatieasemalle ja kauppakeskus Atomiin. Asunto on heti vapaa.

Myynti ja esittelyt: Kodin Avaimet Oy LKV 0400 377 237 matias.heinonen@kodinavaimet.fi

www.kodinavaimet.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Peltosaari
Kohdenumero
56467692
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
63 m²
Kokonaispinta-ala
63 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, k, kph, s, las.p
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Liesi, astianpesukone, jenkkikaappi. Laminaattilattia.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Laattaseinät, epoksilattia. Pesukoneliitäntä, peilikaappi.
Säilytystilat
Muu erillinen varasto
Näkymät
Kulmahuoneisto. Ikkunat puistoon ja sisäpihalle päin.
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvitys (esitetty yhtiökokouksessa 2025) - kiinteistökierros 2025 - kylpyhuoneiden korjausta 2025 - palovaroittimet kaikkiin asuntoihin 2025 - IV säätö - porraskäytävien huoltomaalaus 2026 - IV-kanavien nuohous ja säätö 2028 - parvekkeiden uusinta 2031 - linjasaneerauksen suunnittelu 2033
Tehdyt remontit
Kph remontoitu 12/2014 - 1/2015. Parvekeovien vaihto 2024, ikkunoiden vaihto 2024, kellarin sisäänkäynnin muutos 2024, väestönsuojan kulun suunnittelu 2023, sokkelin kunnostus 2022, kylpyhuoneiden A7, B 20 ja B27 kunnostus 2021, pysäköintialueen kunnostus 2021, IV-kanavien nuohous ja säätö 2020, kylpyhuoneiden A6, B19, B20 ja B28 kunnostus 2020, elementtisaumojen uusinta 2019, valaisimien uusinta porraskäytäviin 2019, julkisivujen kuntotutkimus 2018, kylpyhuoneiden A10, B24 ja B30 kunnostus 2018, parvekkeiden kuntotutkimus 2018, uusi polkupyörävarasto 2018, käyttöveden lämmitys kaukolämpöön 2013, vesikaton uusinta 2013, lukitus uusittu 2011, antenniverkoston digikunnostus 2007, pesutilojen kunnostus 2007, ulkoelementtien saumaus 2003, ovikatokset 2001
Saunan lisätiedot
Sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Lähikauppa noin 600 m. Kauppakeskus Atomi noin 1,2 km.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Riihimäki
Tietoliikennepalvelut
Hoitovastikkeeseen sisältyy 10M taloyhtiönlaajakaista (Elisa)

Hinta

Velaton hinta
46 000 €
Myyntihinta
40 703,83 €
Neliöhinta
730,16 € / m²
Velkaosuus
5 296,17 €

Vastikkeet

Hoitovastike
309 € / kk
Pääomavastike
80,03 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
389,03 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Perusmaksu. 23 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiö laskuttaa käyttösähkön kulutuksen mukaan. Lämmitys sisältyy hoitovastikkeeseen.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Riihenvakka
Lisätietoa taloyhtiöstä
Onko yhtiössä tekninen valmius sähköauton latauspisteen asentamiseen?: Ei tiedossa
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kerroksia
4
Isännöinti
Isännöintipalvelu Isarvo Oy Saija Heinilä 040 1899 868
Liikenneyhteydet
Rautatieasemalle noin 800 m.