219 000 €96,5 m²

Lehmustie 3, Hirsimäki, Riihimäki4h, k, 2kph, wc, vh, s, ullakko

Velaton hinta
219 000 €
Hoitovastike
318,45 € / kk
Asuinpinta-ala
96,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2007
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Hirsimäki
Kaupunki
Riihimäki

4h, k, 2kph, wc, vh, s, ullakko

Ihana kolmen makuuhuoneen koti kauniilla paikalla. Isot huoneet, kaksi kylpyhuonetta, jossa toisessa kodinhoitotilaa ja näiden lisäksi erillinen wc. Takapihalta kivat maisemat länteen päin. Käyttöullakko ja ulkovarasto pitävät huolen ettei säilytystila pääse loppumaan. Edullinen hoitovastike 318,45€ sisältää lämmityksen. Lapsille tarjolla varsin lyhyt koulumatka sekä kivat leikkipuisto- ja pihapeli mahdollisuudet. Tämän käytännöllisemmällä ja kauniimmalla paikalla ei koti voisi olla!

Katso kohteen tarkemmat tiedot www.habita.com -sivustolta.

Perustiedot

Sijainti
Lehmustie 3, 11910 Riihimäki
Kaupunginosa
Hirsimäki
Kohdenumero
973330
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
96,5 m²
Tontin pinta-ala
4 644 m²
Kokonaispinta-ala
96,5 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
4h, k, 2kph, wc, vh, s, ullakko
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Keittiön varusteet
Induktioliesi, Jääkaappi, Pakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone, Erillisuuni
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukoneliitäntä, Mukavuuslattialämmitys, Tilaa pesukoneelle, Käsisuihku, Kaapisto, Allas, Suihkuseinä, WC-istuin, Peili, Peilikaappi
Säilytystilat
Kaapisto, Vaatehuone, Komero/komeroita, Ulkovarasto, Ullakko
Näkymät
Naapurusto, Katu, Luonto
Julkisivuremontti
2020
Kattoremontti
2022
Tehdyt remontit
2025 Korjaussuunnitelma - Yhtiöllä voimassa oleva kunnossapitotarveselvitys vuosille 2025-2029., 2024 Piha - Alapihan pinnan kunnostus, 2023 Piha - Pihavalaistuksen osittainen uudistaminen ja korjaus., 2023 Muu - Käyttövesisiirtimen uusiminen., 2022 Katto - Kattojen pesu ja sammaleen poistaminen., 2021 Muu - Hätäpoistumistikkaiden asennus., 2020 Julkisivu - Julkisivujen maalaus 2019-2020., 2017 Ilmanvaihto - IV hormien puhdistus, korvausilmaventtiilien huolto, ilmamäärien mittaus ja säätö., 2014 Muu - Radon imurit asennettu., 2014 Piha - B talon pihakäytävän ja sen huleveden ohjauksen kunnostaminen.

Velaton hinta
219 000 €
Myyntihinta
218 914,60 €
Neliöhinta
2 269,43 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
318,45 € / kk
Pääomavastike
54,04 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
24 € / kk

Rakennusvuosi
2007
Huoneistojen lukumäärä
12
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2007
Kerroksia
2
Energialuokka
E, 2013
Energiatodistus
Kyllä
Kunnallistekniikka
Vesi, Viemäri, Sähkö, Kaukolämpö
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poistoilma
Tontin koko
4 644 m²
Kiinteistönhoito
Omatoiminen, auraus ulkoistettu
Isännöinti
Lopen talo ja tili Oy
Kaavoitustiedot
Lisätiedot Riihimäen kaupunki p. 019 758 4000