59 000 €74 m²

Monnankatu 22 as, Paroalho, Rauma3h, k, kph

Velaton hinta
59 000 €
Hoitovastike
370 € / kk
Asuinpinta-ala
74 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 2
Rakennusvuosi
1965
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Paroalho
Kaupunki
Rauma

Tervetuloa tutustumaan tähän kauniiseen ja avaraan kolmioon, joka sijaitsee pienkerrostalossa, jossa isot remontit on jo tehty! Tämä valoisa huoneisto tarjoaakin huoletonta ja viihtyisää asumista, mikä tuo mielenrauhaa ja varmuutta tulevaisuuteen. Asunnon sydän on tilava olohuone, joka on kauniisti erotettu makuuhuoneesta vanhoilla pariovilla. Keittiössä on reilusti säilytystilaa ja sinne mahtuu hyvin ruokapöytä. Toinen makuuhuone on omassa rauhassaan heti sisään tullessa vasemmalla. Kylpyhuone on remontoitu linjasaneerauksen yhteydessä. Taloyhtiön sauna on puulämmitteinen ja sitä saa lämmittää halutessaan. Lisäksi asunnolla on pistokepaikka autolle. Tämä koti on valinta niille, jotka arvostavat käytännöllisyyttä ja kauneutta. Tule ja ihastu itse! Ota yhteyttä ja sovi oma esittelyaikasi Maarit Pulkkinen 050 3522716 tai maarit.pulkkinen@op.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Paroalho
Kohdenumero
616315
Kerros
1 / 2
Kerroksen lisätiedot
Alin kerros
Asuinpinta-ala
74 m²
Tontin pinta-ala
1 932 m²
Kokonaispinta-ala
74 m²
Huoneiston kokoonpano
3h, k, kph
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin uusittu 2022, keraaminen liesi uusittu 2022, astianpesukone pieni, uusittu 2022, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuoneessa suihku, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä ja lattialämmitys.
Säilytystilat
Kellari, vintti
Tulevat remontit
Suunnitellut: Korjaukset tehdään tarpeen tullen
Tehdyt remontit
2023 uusi kiuas saunaan, 2022 kattoremontti, porraskäytävään uusi muovimatto, lukituksen uusiminen, 2015 uudet ikkunat, 2011 linjasaneeraus (myös sähköt). Asunnon remontit: Pintaremonttia 2022-2026

Velaton hinta
59 000 €
Myyntihinta
49 898,52 €
Neliöhinta
797,30 € / m²
Velkaosuus
9 101,48 €

Vastikkeet

Hoitovastike
370 € / kk
Pääomavastike
96,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
466,20 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Vesi kulutuksen mukaan, laskutetaan kaksi kertaa vuodessa.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Rauman Monnankatu 20
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1965
Huoneistojen lukumäärä
6
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1965
Kerroksia
2
Tontin koko
1 932 m²
Tontin vuokra päättyy
30.09.2063
Tontin vuokra
Vuosivuokra 2 284,30 €
Kunnan numero
684

Yhteiset tilat
Sauna, vinttikomerot, kellarikomerot, pyörävarasto, askarteluhuone, kaapeli-TV, mahdollisuus autopaikkaan
Pintamateriaalit
Keittiö: Lattia: vinyyli Seinät:maalattu. Olohuone: Lattia: vinyyli Seinät: tapetti. Makuuhuone 1: Lattia: vinyyli Seinät: tapetti. Makuuhuone 2: Lattia: vinyyli Seinät: tapetti. Kylpyhuone: Lattia: laatta Seinät: kaakeli. Eteinen: Lattia: vinyyli Seinät: maalattu.