58 000 €52 m²

Kanavakatu 31 D, Keskusta, Rauma2h, k, s

Velaton hinta
58 000 €
Hoitovastike
148,50 € / kk
Asuinpinta-ala
52 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 5
Rakennusvuosi
1972
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Rauma

Saunallinen kerrostalokaksio viihtyisällä sijainnilla!

Tässä kodikkaassa kaksiossa nautit oman saunan löylyistä ja tilavasta kylpyhuoneesta. Erillinen wc tuo arkeen sujuvuutta, ja lasitettu parveke kutsuu viettämään aikaa ympäri vuoden. Asunto sijaitsee rauhallisella alueella, mutta oppilaitokset, palvelut ja kulkuyhteydet ovat lähellä.

Tämä koti on myös erinomainen vaihtoehto sijoittajalle - asunnossa on pitkäaikainen, luotettava vuokralainen. Ota yhteyttä ja tule tutustumaan paikan päälle!

Näyttövaraukset Susanna Okkonen 040 716 5299 susanna.okkonen@op.fi

Perustiedot

Sijainti
Kanavakatu 31 D, 26100 Rauma
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
615678
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
52 m²
Tontin pinta-ala
4 258 m²
Kokonaispinta-ala
52 m²
Huoneiston kokoonpano
2h, k, s
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Liesi, liesituuletin ja jääkaappipakastin.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Tilava kylpyhuone ja oma sauna. Erillinen wc.
Tulevat remontit
Päätetyt: Linjasaneerauksen hankesuunnittelu 2025
Tehdyt remontit
2025 Uudet ulko-ovet (esteettömyys), 2025 sokkelimaalaus, 2023 Liikehuoneistorakennuksen pikkuikkuna, 2023 Runko- ja pystyviemärien kuvaukset, 2022 Parvekkeiden sekä ikkunoiden ja parvekeovien uusiminen, 2018 Kaukolämpövaihtimen asentaminen, 2018 Poistoilmalämmön talteenottojärjestelmä (PILP) asennettu, 2016 Kanavakatu 31 portaikkojen ja alakatoksen valaistuksen uusiminen, 2016 Pumppaamon rakentaminen, 2015 Jätepisteen uusiminen, 2015 Rapautuneiden seinien tiilikorjauksia, 2015 Piipun pellitys, 2014 Liikesiiven asuntojen E1 ja E2 rakentaminen, 2013 Taloyhtiön betonimuurien maalaus, 2012 Katon painepesu, 2012 Autohallin painepesu, 2010 Ikkunoiden huoltomaalaus, 2007 Lukitusjärjestelmän uusiminen, 2004 Liikerakennuksen vesijohtojen saneeraus, 2004 Liikerakennuksen lämmitysputkien saneeraus, 2000 Parvekesaneeraus, 1997 Kaukolämpösaneeraus

Velaton hinta
58 000 €
Myyntihinta
58 000 €
Neliöhinta
1 115,38 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
148,50 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
148,50 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
23,00 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu 23,00 €/hlö/kk.

Rakennusvuosi
1972
Huoneistojen lukumäärä
94
Liiketilojen pinta-ala
220 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1972
Kerroksia
5
Tontin koko
4 258 m²
Kunnan numero
684

Yhteiset tilat
Talopesula, kellarikomerot, pyörävarasto, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys