76 000 €74 m²

Lehtikuusentie 7, 11 kaupunginosa, Rauma3h + k + p

Velaton hinta
76 000 €
Hoitovastike
325,60 € / kk
Asuinpinta-ala
74 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 6
Rakennusvuosi
1976
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
11 kaupunginosa
Kaupunki
Rauma

Tilava ja valoisa kolmio, hyvä pohjaratkaisu - remontoitu kylpyhuone ja keittiö, lasitettu parveke, hyvät säilytystilat. Rauhallinen taloyhtiö ja hyvät naapurit. Asunto on luonnonläheiseltä alueelta - kaikki palvelut lähellä.

Tilava, remontoitu ja hyvin pidetty asunto rauhallisessa taloyhtiössä! Asunto on siistissä kunnossa ja sitä on remontoitu vuosien varrella. Kylpyhuone on remontoitu v.2017. Keittiö on remontoitu ja saanut modernin ilmeen, kun kaappien ovet on uusittu noin 3 vuotta sitten, ja samalla keittiön lattia on laatoitettu. Makuuhuoneen vaatekaappi on uusittu noin 2 vuotta sitten. Huoneet on tapetoitu , ja lattiapinnat ovat helppohoitoista vinyylilaminaattia. Eteisessä on tilava liukuovikaapisto. Lisäksi kaikkien huoneiden sekä kylpyhuoneen ovet on uusittu, mikä luo yhtenäisen ja viimeistellyn ilmeen. Tilavassa keittiössä on reilusti kaappi- ja tasotilaa sekä tilaa pöytäryhmälle. Asunnossa on viihtyisä lasitettu parveke aamuauringon puolella, ja toimii lisätilana pitkälle syksyyn. Hissiin esteetön kulku katutasolta. Taloyhtiön piha-alue on poikkeuksellisen viihtyisä: runsaasti istutuksia, grillikota, pöytäryhmä sekä pihakeinu tarjoavat loistavat puitteet rentoutumiseen ja yhdessäoloon. Paljon parkkitilaa. Sijainti on erinomainen – luonnon rauhassa, mutta silti vain kivenheiton päässä keskustasta ja palveluista. Kävelyetäisyydeltä löytyvät terveyskeskus, apteekki, Rusta, K- ja S-ryhmän kaupat, grillikioski, huoltoasemat, liikuntakeskus sekä kaunis Äyhönjärvi. Tämä koti sopii erinomaisesti sinulle, joka arvostat rauhallista asumista, hyvää taloyhtiötä ja valmiiksi remontoitua kokonaisuutta.

Perustiedot

Sijainti
Lehtikuusentie 7, 26100 Rauma
Kaupunginosa
11 kaupunginosa
Kohdenumero
24414924
Kerros
4 / 6
Asuinpinta-ala
74 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen pinta-ala, isännöitsijätodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h + k + p
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
huoneisto vapautuu sopimuksen mukaan
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Paljon kaappitilaa, Paljon työskentelytilaa, Liesituuletin, Astianpesukone, Jääkaappi, Kiertoilmauuni, Keraaminen keittotaso
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke (aamuauringon puolella)
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Suihkuovet, Peilikaappi, Allaskaappi, Halogeenivalot, Laattalattia, Kaakeliseinä, WC, bidee-suihku, pesukoneliitäntä. Kylpyhuoneessa on kulmaan sijoitettu käytännöllinen kaappi, joka tuo lisää säilytystilaa, ja katto on viimeistelty puupaneelilla. Täysikylpyhuoneremontti 2017
Säilytystilat
Eteisessä on tilava liukuovikaapisto. Makuuhuoneessa on noin 2 vuotta sitten uusittu liukuovikaapisto. Keittiössä on runsaasti kaappitilaa. Taloyhtiössä on hyvät varastotilat: huoneistokohtaiset varastot ja pyörävarasto. Kylmäparkki.
Ominaisuudet
Asunto on valoisa, ikkunat on varustettu sisäänrakennettuna sälekaihtimella.
Ikkunoiden suunta
Parveke/olohuone - aamuaurinkoon Keittiö ja makuuhuoneet - ilta- aurinkoon
Näkymät
Näkymä Äyhönjärven suuntaan
Tulevat remontit
Hallituksen selvitys kunnossapitotarpeista, suositeltu vaiheet: ilmanvaihtokanavien puhdistus ja ilmavirtojen säätö 2026; hissit, ohjauskeskus 2027; huoneistojen ulko-ovien uusiminen 2030; putkistot ovat alkuperäisiä, vahinkoja ei ole ollut. LVI-saneerauksen hankesuunnittelu suositeltu 2031.
Tehdyt remontit
Vesikatto uusittu ja piha-alueen kunnostus 2001; patteriverkoston tasapainotus 2004; lukitus uusittu Abloy Sento 2010; ikkunat ja parvekeovet uusittu 2012; lännenpuoleisen päätyelementin paikkakorjaus 2013; A-rapun porraskäytävän ulko-oven vaihto 2016 ja B-rapun 2017; saunaosaston remontointi 2018; lämmönsiirtimen uusinta 2020; Lehtikuusentie puoleisen julkisivun remontti 2021; porraskäytävien ikkunat uusittu 2022; kylmäkellari muutettu kylmäparkiksi 2024
Saunan lisätiedot
Taloyhtiössä on sauna (saneerattu v. 2018)
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Puisto lähellä, Koirapuisto lähellä, Päiväkoti lähellä, Terveyskeskus lähellä, Lääkäriasema lähellä
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Ei
TV-palvelut
Kaapeli TV
Tietoliikennepalvelut
Kaapelimodeemi

Hinta

Velaton hinta
76 000 €
Myyntihinta
76 000 €
Neliöhinta
1 027,03 € / m²
Taloyhtiön tilat ja tuotot
Taloyhtiön tilat: asukkaiden käytössä kerhohuone, sauna, pesutupa sekä hyvät varastotilat (huoneistokohtaiset varastot ja pyörävarasto). Viihtyisä ja hyvin hoidettu piha-alue, jossa istutuksia, grillikota, pöytäryhmä sekä pihakeinu. Taloyhtiön tuotot: ei merkittäviä tuottoja.

Vastikkeet

Hoitovastike
325,60 € / kk
Korjausvastike
25,90 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
351,50 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
19,50 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
19,50€/kk/hlö
Sähkömaksu
osakas tekee oman sähkösopimuksen
Muut kustannukset
saunamaksu 10€/kk

Rakennusvuosi
1976
Huoneistojen lukumäärä
35
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Liikehuoneistojen pinta-ala
39 m²
Kerroksia
6
Energialuokka
E2018
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli, Kaapeli Kaapelitelevisiojärjestelmä DVB-C (digitaalinen kaapeli)
Kiinteistön laajakaistayhteys
Kaapeliyhtiö DNA
Harrastusmahdollisuudet
Bussipysäkki 3min kävellen, Päiväkoti 650m, Kaunisjärvenpuiston leikkikenttä 1km, Liikuntakeskus Troppi 230m , Grillikioski 300m, Järvi ja lenkkipolku 300m, K supermarket Rosmariini, Sale, Apteekki ja Neste 800m, S market, Rusta, Parturi, K1 Autokatsastus ja Abc 1km, Sairaala 1km, Wanha Rauma 1,7km, Prisma ja CM Rauma 2km.
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, Sujuvat yhteydet omalla autolla, Paljon parkkitilaa, Maksuton pysäköinti Lehtikuusentien varrella.
Rasitteet ja oikeudet
ei tiedossa olevia rasitteita tai oikeuksia

Pysäköintitilan kuvaus
Talon vieressä on tilava pysäköintialue, jossa on runsaasti autopaikkoja.
Yhteiset tilat