199 000 €74 m²

Kaivopuistontie 3 as, Ota, Rauma3h, k, s

Velaton hinta
199 000 €
Hoitovastike
268,85 € / kk
Asuinpinta-ala
74 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
2020
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Ota
Kaupunki
Rauma

Hienolla sijainnilla, uudehkossa talossa, valoisa saunallinen kolmio.

Asunnossa on vaaleat pinnat. Yhtenäinen keittö/olohuonetila, iso lasitettu länsiparveke, erillinen wc, tilava saunaosasto sekä kaksi makuuhuonetta ja vaatehuone mukailevat nykyaikaista, toimivaa pohjaratkaisua.

Rauhallinen sijainti sivukadulla, silti keskustan kaikki palvelut ja merellinen Rauma kävelyetäisyydellä.

Olehan nopea ja nappaa tästä itsellesi hieno koti! Asunto tällä hetkellä vuokrattuna.

Yksityisen näytöajan voit varata Susannalta puh. 040 716 5299 tai susanna.okkonen@op.fi.

Perustiedot

Kaupunginosa
Ota
Kohdenumero
615887
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
74 m²
Tontin pinta-ala
1 339 m²
Kokonaispinta-ala
74 m²
Huoneiston kokoonpano
3h, k, s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
3kk
Keittiön varusteet
Vaalea keittiö avautuu saumattomasti olohuoneeseen. Varusteina jääkaappipakastin, keraaminen liesi, liesituuletin sekä astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Tilava kylpyhuone, jossa myös kodinhoito-osio. Suihkutilat erotettu muusta tilasta lasiseinämällä. Ikkunallinen sauna. Erillinen wc.

Velaton hinta
199 000 €
Myyntihinta
65 286,24 €
Neliöhinta
2 689,19 € / m²
Velkaosuus
133 713,76 €

Vastikkeet

Hoitovastike
268,85 € / kk
Pääomavastike
1 117,85 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 386,70 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Mittarin mukaan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As Oy Rauman Kaivopuistontie 3
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2020
Huoneistojen lukumäärä
28
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2020
Kerroksia
5
Tontin koko
1 339 m²
Kunnan numero
684
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Urheiluvälinevarasto, lastenvaunuvarasto, irtaimistovarastot