109 500 €64 m²

Kulmalankatu 11, Onnela, Rauma2h+k

Velaton hinta
109 500 €
Hoitovastike
243,20 € / kk
Asuinpinta-ala
64 m²
Huoneita
2
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1910
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Onnela
Kaupunki
Rauma

Onnelan edullisin - todella kodikas kaksio keskustan kupeesta vanhasta hirsitalosta. Asunnon huonekorkeus ja tunnelma on omaa luokkaansa. Mainitsemisen arvoisia on myös yläkerran hienoksi remontoitu kylpyhuone sekä makuuhuone kattoikkunoineen. Asunnon korkea keittiö on myös laitettu ajattoman hienoksi. Taloyhtiön sauna on piharakennuksessa ja talon kellarista löytyy runsaasti varastotilaa. Asunnossa valokuitu! Soita Pasille, kun haluat mennä katsomaan 050-412 12 72 tai pasi.ketola@raumalkv.com - tehokasta kiinteistönvälitystä jo vuodesta 1994!

Perustiedot

Sijainti
Kulmalankatu 11, 26100 Rauma
Kaupunginosa
Onnela
Kohdenumero
1873
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
64 m²
Tontin pinta-ala
1 003 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Keittiö uusittu kodinkoneineen vuonna 2011. Siistit kaapistot sekä asianmukaiset kodinkoneet mm. astianpesukone sekä liesi induktiotasolla.
Kylpyhuoneen varusteet
Yläkerrassa kph sekä erillinen wc alakerrassa.
Säilytystilat
Talon alustassa hyvät askartelutilat sekä huoneistokohtaiset häkkivarastot.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖ: Öljykattila uusittu 2001, vesikate uusittu 2003, julkisivut maalattu 2010, vesikate maalattu 2014, lukoston uusiminen 2015, ikkunoiden uusiminen 2018, kaukolämpö 2020, talon maalaus, ulko-ovet uusittu 2021 ASUNTO: Huoneisto kauttaaltaan pintaremontoitu 2010. Keittiö kodinkoneineen uusittu 2011. Yläkerran kylpyhuone remontoitu 2020.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Kauppa: K-Market Rosmariini 0,8 km Koulu: Karin Koulu 0,6 km Päiväkoti: Kukkotarha 0,2 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Rauma

Hinta

Velaton hinta
109 500 €
Myyntihinta
109 500 €
Neliöhinta
1 710,94 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
243,20 € / kk
Pääomavastike
136,32 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
379,52 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
22 € / kk
Muut kustannukset
Autopaikka 5 €/kk ja saunan käyttömaksu 10 €/kk, valokuitu 14,95/kk
Autopaikan kustannukset
5 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Rauman Eteläkatu 14
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1910
Huoneistojen lukumäärä
8
Kerroksia
2
Tontin koko
1 003 m²
Kiinteistönhoito
osakkaat
Isännöinti
LS Talotech Oy Jouni Mäkinen
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Linja-autoyhteys talon vieressä Eteläkadulla.

Pintamateriaalit
Keittiö: Lankku Makuuhuone: laminaatti Kylpyhuone: laatta Olohuone: Lankku