186 000 €45 m²

Kotolankatu 2 C 28, Keskusta, Raumaet, k/oh, mh, kph/s/wc, lasitettu parveke

Velaton hinta
186 000 €
Hoitovastike
171 € / kk
Asuinpinta-ala
45 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 5
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Rauma

Upea koti vuonna 2023 valmistuneessa kerrostalossa. Keskellä kaupunkia sijaitsevan hissitalon kerrostalokaksio on unelmien koti sinulle, joka haluat asua kaikkien palveluiden läheisyydessä. Mikäli kerrostaloasuminen ja sen tuomat mukavuudet houkuttavat, tartu tilaisuuteesi ja osta tämä uudehko koti omaksesi. Asunto on kauttaaltaan vaalean sävyinen ja pohjaratkaisultaan toimiva. Eteisestä on ovi tilavaan kylpyhuoneeseen, jossa on lisäksi wc sekä ikioma sauna. Myös pesukoneelle on paikkansa. Olohuone ja keittiö ovat nykyajan asumisen trendiä mukaillen yhtenäistä avaraa tilaa. Keittiön puolelta on ovi lasitetulle, isolle parvekkeelle, joka kesäiseen aikaan voi toimia vaikkapa olohuoneen jatkeena. Olohuoneesta on kulku makuuhuoneeseen. Erittäin hyvässä kunnossa oleva koti odottaakin nyt uutta asukasta nauttimaan kerrostaloasumisen helppoudesta kaupungin ytimeen. Soita ja varaa näyttö, niin olet askeleen lähempänä unelmaasi.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
80489765
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
45 m²
Tontin pinta-ala
2 398 m²
Kokonaispinta-ala
45 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
et, k/oh, mh, kph/s/wc, lasitettu parveke
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, bidee-suihku, peilikaappi, pesukoneliitäntä, allaskaappi ja suihkuseinä.
Lisätiedot
Käyttö- ja luovutusrajoitukset: Lunastuslauseke koskien yhtiön autohalliosakkeita.
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
684-2-258-3
Postitoimipaikka
Rauma

Hinta

Velaton hinta
186 000 €
Myyntihinta
186 000 €
Neliöhinta
4 133,33 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
171 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
171 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
20 € / hlö / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Rauman Pooki
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: As Oy Rauman Pookin ja samalla tontilla sijaitsevan As Oy Rauman Loiston välille on laadittu hallinnanjakosopimus. Sopimuksessa sovitaan kiinteistön yhteiseen käyttöön kuuluvien rakenteiden,tekniikan ja alueiden käytöstä, ylläpidosta sekä rakentamisesta.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2023
Huoneistojen lukumäärä
35
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2023
Kerroksia
5
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 21.12.2032
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo- ja poisto
Tontin koko
2 398 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Oiva Isännöinti Oy / Rauma, Eija Stenius, eija.stenius@oi.fi, 010 7556261
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla ja hyvät pyöräilytiet
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, Lattialämmitys, Lattialämmitys toimii viileällä vesikierrolla, mikä auttaa asuntoa pysymään kesällä viileänä
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Ulkoiluvälinevarasto, pyöräsuoja, huoneistokohtaiset varastot
Keittiön lattia
Parketti
Keittiön seinä
Maali
Makuuhuoneen lattia
Parketti
Makuuhuoneen seinät