78 000 €76 m²

Tuomolantie 15 A 24, Sampaanala, Raumaet, k, oh, 2x mh, kph/wc, parveke

Velaton hinta
78 000 €
Hoitovastike
336,69 € / kk
Asuinpinta-ala
76 m²
Huoneita
3
Kerros
6 / 8
Rakennusvuosi
1973
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Sampaanala
Kaupunki
Rauma

Vuosina 2025/2026 remontoitu kerrostalokoti Sampaanalassa. Hissitalon kuudennen kerroksen asunto on pohjaratkaisultaan hyvä ja toimiva. Asunnossa on tilava eteinen, jossa on kaapisto ulkovaatteiden säilytykselle. Eteisestä on ovi kylpyhuoneeseen, jossa on lisäksi wc sekä pesukoneliitäntä. Kylpyhuone on kauniisti laatoitettu. Keittiö on uusittu remontin yhteydessä ajattoman vaaleaksi. Kodissa on kaksi makuuhuonetta, ja olohuoneesta on ovi parvekkeelle. Taloyhtiöön on tehty käyttövesi- sekä sähkösaneeraus. Tule tutustumaan tähän kotiin paikan päälle ja osta omaksesi.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Sampaanala
Kohdenumero
80490555
Kerros
6 / 8
Asuinpinta-ala
76 m²
Tontin pinta-ala
3 640 m²
Kokonaispinta-ala
76 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
et, k, oh, 2x mh, kph/wc, parveke
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin ja liesi. Liesi: Sähköhella. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, allaskaappi, pesuallas, bidee-suihku ja pesukoneliitäntä.
Säilytystilat
Kaapistot
Tulevat remontit
Hallituksen selvitys kunnossapitotarpeista: -Vesikatteen kuntotarkastus, suositeltu 2025 -Osallistuminen Sampaanalan huolto Oy:n pysäköintialuehankkeeseen, jossa kunnostetaan Tuonolanpolun pysäköintialue sekä rakennetaan uusi pysäköinti alue, suositeltu 2025 -Hissin uusinta, suositeltu 2029
Tehdyt remontit
1989 ulkoseinien lämpöeristys ja päällystystys teräsohutlevyillä 1994 vesikaton katteen uusinta 1998 syväkeräysastian hankinta 2001 ikkunoiden ja parvekeovien uusinta 2002 kaukolämpö 2004 lukitusjärjestelmän uusinta 2006 saunaosaston peruskorjaus 2009 pääoven uusinta 2012 piha-asfaltoinnin uusinta 2014 julkisivulevyjen kiinnityksen tarkistus 2017 pyörävaraston ja roska-aitauksen maalaus 2018 julkisivun pesu, sokkelin maalaus, pyöräsuojan katon maalaus 2019 hormivuodon korjaus (as 4, 8, 12 ja kellarikerros) 2024 käyttövesi- ja sähkösaneeraus 2024 kattoturvatuotteet asennettu 2024 Ilmanvaihdon nuohous ja tasapainotus sekä huippuimurin uusiminen 2024 palovaroittimet uusittu 2024 taloyhtiön saunan lauteet uusittiin sekä sauna paneloitiin uudelleen, höyrysulku uusittiin 2024 osa pihasta asfaltoitu uudelleen
Kiinteistötunnus
684-10-1039-4
Postitoimipaikka
Rauma

Hinta

Velaton hinta
78 000 €
Myyntihinta
52 266,87 €
Neliöhinta
1 026,32 € / m²
Velkaosuus
25 733,13 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
336,69 € / kk
Pääomavastike
249,40 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
586,09 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
7,00 € kuukaudessa
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Vesimaksuennakko 20e/kk/hlö.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As. Oy Hakanotko
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 72 900 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1973
Huoneistojen lukumäärä
28
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1973
Kerroksia
8
Tontin koko
3 640 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Retta isännöinti Oy, Heidi Vehmanen, heidi.vehmanen@retta.fi, 010 228 4600

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Toteutetut autopaikat: 28 kpl.
Yhteiset tilat
Säilytysullakko, huoneistokohtaiset varastot, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, jäähdytetty kellari ja askarteluhuone