37 000 €92 m²

Perkontie 16, Sampaanala, Rauma4h+k+s

Velaton hinta
37 000 €
Hoitovastike
394,67 € / kk
Asuinpinta-ala
92 m²
Huoneita
4
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1975
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Sampaanala
Kaupunki
Rauma

Ylimmän kerroksen tilava ja erittäin siistikuntoinen saunallinen 4h+k. Erinomaiset tilat pienelle perheelle - makuuhuoneita on kolme ja kph:n lisäksi asunnossa on myös erillinen wc-tila. Iso olohuone, josta käynti lasitetulle parvekkeelle.

Edullista ja täysin muuttovalmista perhekotia etsivälle tutustumisen arvoinen kohde!

Käyttövesiputkisto- ja sähköremontin kustannusarvio huoneistolle 30578,74 euroa (tai 243,59 € /kk vastikkeella).

Perustiedot

Sijainti
Perkontie 16, 26820 Rauma
Kaupunginosa
Sampaanala
Kohdenumero
1864
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
92 m²
Kokonaispinta-ala
92 m²
Huoneiston kokoonpano
4h+k+s
Huoneita
4
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Tyylikäs tuoreeltaan kodinkoneineen uusittu keittiö.
Kylpyhuoneen varusteet
pesukoneliitäntä, suihku

WC: KPH:n lisäksi myös erillinen wc-tila
Säilytystilat
Komerot ja kaapistot, huoneistokohtainen varasto
Tulevat remontit
Käyttövesiputkistosuunnitelman toteuttaminen (2025) ja remontin toteuttaminen 2026 - 2027. Sähkö ja tietojärjestelmän peruskorjaus putkiremontin yhteydessä 2026 - 2027. Lisätiedot: ks. PTS.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖ: 1997 julkisivun betonikorjaukset ja maalaus, 2002 liitytty kaukolämpöön, 2012 2-talon huopakatto, 2017 julkisivu- ja parvekemaalaus, 2017 Sampaanalan Huolto Oy:n parkkipaikka korjattu, 1 talon huopakatto 2018, Ikkunaremontti 2022, pääulko-ovet 2023, talojen välinen putkistokanaali uusittu. ASUNTO: Erittäin siistissä kunnossa. Huoneisto hiljattain kokonaisvaltaisesti remontoitu.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Lisätiedot
Käyttövesiputkisto- ja sähköremontin (2026-2027) kustannusarvio huoneistolle 30578,74 euroa.
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
37 000 €
Myyntihinta
33 056,89 €
Neliöhinta
402,17 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
394,67 € / kk
Pääomavastike
195,98 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
590,65 € / kk

Rakennusvuosi
1975
Huoneistojen lukumäärä
48
Kerroksia
3
Energialuokka
Energialuokka: G2013

Pysäköintitilan kuvaus
Pihalla. Mahdollisuus vuokrata yhtiöltä autopaikka.
Yhteiset tilat
Saunaosasto. Ulkoiluvälinevarasto. Huoneistokohtainen häkkivarasto. Mankeli. Pesutupa. Askarteluhuone/Kuntosali.
Pintamateriaalit
Keittiö: laminaatti Makuuhuone: laminaatti Kylpyhuone: laatta Olohuone: laminaatti
Olohuoneen varusteet
Tilava olohuone, josta käynti lasitetulle parvekkeelle.
Olohuoneen lattia
laminaatti
Olohuoneen seinät
tapetti