69 900 €43,5 m²

Riekkopolku 6, Pyynpää, Rauma2h+kk+sauna+lasitettu parveke

Velaton hinta
69 900 €
Hoitovastike
187,86 € / kk
Asuinpinta-ala
43,5 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 5
Rakennusvuosi
1987
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Pyynpää
Kaupunki
Rauma

Heti vapaana koti keskustan tuntumassa! Oma sauna. Lasitettu parveke. Hissi! Vehreä pihapiiri. Autopaikka vapaana! Hyvinhoidettu taloyhtiö. Marketit, koulut, päiväkoti ym keskustan palvelut lähellä. Esittelyt/lisätiedot 046-8509461 Hanna-Leena Kurumaa tai hanna-leena.kurumaa@raumalkv.com

Perustiedot

Sijainti
Riekkopolku 6, 26100 Rauma
Kaupunginosa
Pyynpää
Kohdenumero
1852
Kerros
5 / 5
Asuinpinta-ala
43,5 m²
Tontin pinta-ala
1 992,4 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+kk+sauna+lasitettu parveke
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaana.
Keittiön varusteet
jääkaappi(pakastinlokerolla), liesi, liesituuletin, astianpesukone, mikroaaltouuni
Tulevat remontit
- uusitaan kesäkalusteet ja istutukset uusitulle piha-alueelle, tarvittavat huoltotyöt/korjaukset vuosittain, pitkän autokatoksen perustusten korjaus, huoneistojen märkätilat vuosittain tarpeen mukaan.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖ: - 1998 ikkunoiden maalaus, 2001 pesuhuonetarkastukset ja korjaukset, 2002 autokatoksen korjaus, B-rapun ilmanvaihtokoneen uusiminen, 2003 elementtisaumat, 2005 lukoston uusiminen, 2008 lämmönvaihdin uusittu 2008, 2009 kuntoarvio, 2010 ilmanvaihtokanavien nuohous, patteriverkoston tasapainotus, 2012 Molok jäteastiat yhdessä Riekkopolku 2 ja 4 kanssa, 2013 ikkunat ja parvekeovet, pihavalaistuksen parannus, 2014 autokatoksen maalaus, 2019 katon kunnostus, 10 vuoden PTS, 2021 julkisivujen kuntotutkimus, 2024 julkisivujen kunnostus ASUNTO: Pintaremonttia tehty tarvittaessa.

Velaton hinta
69 900 €
Myyntihinta
69 900 €
Neliöhinta
1 606,90 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
187,86 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
187,86 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
23 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Vesivastike 23€/henk/kk.
Muut kustannukset
Taloussähkö

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As. Oy Riekkopolku 6
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1987
Huoneistojen lukumäärä
24
Kerroksia
5
Tontin koko
1 992,4 m²

Pysäköintitilan kuvaus
Autokatos 10€/kk - jonotus, pihapaikka sähköpylväällä 5€/kk vapaana 6kpl 5.2.2026.
Yhteiset tilat
Pesutupa, mankeli, ulkoiluvälinevarasto, askarteluhuone, väestösuoja
Pintamateriaalit
Keittiö: laminaatti Makuuhuone: muovimatto Kylpyhuone: muovimatto Olohuone: laminaatti
Olohuoneen varusteet
Olohuoneesta käynti lasitetulle parvekkeelle.
Olohuoneen lattia
laminaatti
Olohuoneen seinät
maalattu