159 000 €78 m²

Sorolaisenkatu 2, Varppeenseutu, Raisio4h, k, kph, wc, p

Velaton hinta
159 000 €
Hoitovastike
390 € / kk
Asuinpinta-ala
78 m²
Huoneita
4
Kerros
2 / 5
Rakennusvuosi
1972
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Varppeenseutu
Kaupunki
Raisio

Unelmakotisi odottaa – muuttovalmis ja täysin remontoitu!

Tämä upea koti on juuri kokenut täydellisen, huolellisesti toteutetun remontin – ja odottaa nyt ensimmäistä asukastaan. Ei enää vasaroita tai remonttitarpeita, vaan voit heti astua sisään ja nauttia valmiista, kauniista kodista.

Hyvin suunniteltu pohjaratkaisu takaa käytännöllisyyden ja mukavuuden. Erillinen wc tuo lisämukavuutta, ja tilava kylpyhuone jossa tila myös pesutornille. Keittiö on avara ja moderni – täydellinen kokkailuun ja ruokailuhetkiin. Kolme valoisaa ja tilavaa makuuhuonetta soveltuvat mainiosti niin perheelle kuin etätyöskentelijälle.

Parveke tuo luonnon lähelle, ja se tarjoaa rauhallisen paikan rentoutumiseen.

Remontin huolellisuus näkyy kaikessa: (Huom. kaikella vähintään 2 vuoden takuu) Keittiö on uusittu tyylikkäällä kotimaisella kalustuksella ja laadukkailla kodinkoneilla. Kylpyhuoneessa on modernit ratkaisut, kuten lattialämmitys, joka tuo lisää arjen luksusta. Lattiat ovat kestävää Copenhagen tammilaminaattia.

Taloyhtiö on hyvin hoidettu, ja kaikki isot remontit, kuten julkisivut ja perinteinenputki remontti, on jo tehty. Voit siis nauttia huolettomasta asumisesta pitkään.

Sijainti on erinomainen: Kävelymatkan päässä on Uimahalli, kauppa ja koulu

Tämä koti on valmis juuri sinulle – älä jää nuolemaan näppejäsi! Ota yhteyttä ja tule tutustumaan!

Lisätiedot ja esittelyt: Matti Santanen, Asuntomyyjä Asuntokehä Oy 044 011 2282 matti.santanen@asuntokeha.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Varppeenseutu
Kohdenumero
48940325
Kerros
2 / 5
Asuinpinta-ala
78 m²
Tontin pinta-ala
3 434 m²
Kokonaispinta-ala
78 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Isännöitsijäntodistuksen mukainen, Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
4h, k, kph, wc, p
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Muuttovalmis koti jossa ei ole remontin jälkeen asuttu.
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappipakastin, integroitu astianpesukone. Työtaso: laminaattitaso. Liesi: liesituuletin suodattimella, induktioliesi, erillisuuni, integroitu liesi
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: suihku, suihkuseinä, kiinteät valaisimet, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi
Säilytystilat
Kylmäkellari, Kellari tai kellarikomero
Näkymät
länsi, pohjoinen
Tulevat remontit
-Hissit 202X Hissin peruskorjaus
Tehdyt remontit
Lopputarkastus ym. mittaukset suoritettu. -Vesi- ja viemärijärjestelmä: Linjasaneeraus (perinteinen putkiremontti) 2025 -Kaukolämmön alajakokeskuksen uusinta 2025 -Ilmanvaihdon nuohous, mittaus ja säätö 2025 -Kylpyhuonetilojen sähköjen uusinta2025 -LVIS-peruskorjauksen ja lämmitystavanmuutoksen toteutussuunnittelu 2023 -Sähköauton lataukset (AP 11-AP16) 2022 Ilmanvaihdon nuohous ja säätö (Cervi Talotekniikka Oy) 2021 -Pystyviemärilinjojen pesu ja kuvaus (Lassila & Tikanoja Oyj) 2019 -Jätepisteen uusiminen 2018 -Hissin huolto 2018 -Tiilijulkisivujen saneeraus (Kiinteistömaalaus P. Järvinen Oy) 2017 -Sauna-osaston saneeraus 2017 -Tiilijulkisivujen ja saunaosaston korjaussuunnittelu 2016 -Julkisivujen kuntotutkimus 2015 -Porraskäytävien savuilmaisimet 2014 -Lukituksen uusiminen (Abloy Protec Clic) 2014 -Normaaleja vuosikorjauksia, 3 kph vesieristys, ilkivaltakorjaus (kylmäkellarin ovi) 2013 L-ämmönsäädön automatiikan uusiminen 2012 -Porrashuoneen liiketunnistinvalaistus, ilkivaltakorjaus (ulko-ovi) 2011 -Pesuhuone ja pyykinkuivaajan uusiminen, kuivaushuoneen kunnostus 2010 S-aunan lauteiden uusiminen 2009 -Normaaleja vuosikorjauksia 2008 -Piha-asfaltin uusiminen 2007 -Energiakatselmus, lämpöjohtolinjojen tasapainotus 2004 -Ulkovaipan korjaus, lämpöeristeen lisäys, parvekkeiden korjaus, ikkunoiden uusiminen 2003 ja vesikaton korjaus
Rannan omistus
Ei rantaa
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
ruokakauppa, päiväkoti, ala-aste, yläaste, lukio, kirjasto. ulkoilureitit lähellä, kuntosali, uimahalli, uimaranta
Lisätiedot
Matti 044 011 2282 matti.santanen@asuntokeha.fi

Velaton hinta
159 000 €
Myyntihinta
109 394,74 €
Neliöhinta
2 038,46 € / m²
Velkaosuus
49 605,26 €

Vastikkeet

Hoitovastike
390 € / kk
Pääomavastike
471,90 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
861,90 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Vesikulutuksen mukaan, ennakko 20€/kk. Sähkö kulutuksen mukaan.

Rakennusvuosi
1972
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1972
Kerroksia
5
Energialuokka
D2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Tontin koko
3 434 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Turun Kiinteistöässä Oy
Isännöinti
Turun Seudun Kiinteistöpiste Jussi Jalonen 0400269514 jussi.jalonen@ts-kiinteisto.fi
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Raision kaupunki.
Liikenneyhteydet
bussipysäkki, sujuvat yhteydet omalla autolla
Kuntotutkimus
Asunnossa on tehty asbestikartoitus. Raportin saa välittäjältä.
Pihan kuvaus
esteettömät kulkuväylät, jätepiste,, kasvillisuus, oleskelualueet
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen patterilämmitys

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Ulkoautopaikka sähköpistokkeella. Tolpallisia paikkoja pihalla jotka vuokrataan yhtiöltä 8,2€/kk.