79 000 €55 m²

Lautamiehenkatu 1 H 66, Kerttula, Raisio2h + k + p

Velaton hinta
79 000 €
Hoitovastike
244,75 € / kk
Asuinpinta-ala
55 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1968
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kerttula
Kaupunki
Raisio

Kerrostalokaksio Raisio

Myydään kerrostalokaksio Raision keskustassa. Asunnossa on tehty kylpyhuoneremontti lähivuosina, taloyhtiön isojen remonttien yhteydessä. Asunto on hyvällä sijainnilla, josta lyhyt matka ruokakauppoihin, apteekkiin ja muihin palveluihin.

Perustiedot

Kaupunginosa
Kerttula
Kohdenumero
24446860
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
55 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + k + p
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiö
Keittiö
Keittiön varusteet
Paljon kaappitilaa, Suuri tiskipöytä, Laminaattitasot, Pesukoneliitos, Sähköliesi, Liesikupu, Jää-pakastinkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Suihkuseinä, Pesukonevalmius, Peilikaappi, Allaskaappi, Laattalattia, Laattaseinä, Halogeenivalot, Lattialämmitys
Tehdyt remontit
Taloyhtiön putkiremontti, Julkisivusaneeraus, Linjasaneeraus.
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Kirjasto lähellä, Terveyskeskus lähellä, Lääkäriasema lähellä, Puisto lähellä, Päiväkoti lähellä, Ala-aste lähellä, Yläaste lähellä, Lukio lähellä
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
TV-palvelut
Kaapeli-TV (koaksiaali)
Tietoliikennepalvelut
Ethernet

Hinta

Velaton hinta
79 000 €
Myyntihinta
59 800 €
Neliöhinta
1 436,36 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
244,75 € / kk
Pääomavastike
176,33 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
421,08 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Tasauslasku kerran vuodessa.
Muut kustannukset
Saunamaksu 3€ / kerta. Autopaikkavuokra 10€ / kk Autopaikka lämmitin 35 € / kausi

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1968
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Liikehuoneistojen pinta-ala
30 m²
Kerroksia
3
Taloyhtiössä on sauna
Kyllä
Energialuokka
E2018
Ilmanvaihto
Koneellinen, poisto huippuimurilla
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli
Kiinteistön laajakaistayhteys
DNA Laajakaista 10M
Harrastusmahdollisuudet
Kuntosali lähellä, Urheiluhalli lähellä, Uimahalli lähellä, Jäähalli lähellä
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, Maksuton pysäköinti, Sujuvat yhteydet omalla autolla, Paljon parkkitilaa, Taksitolppa lähellä