38 303 €82 m²

Porekatu 6, Kerttula, Raisio4h+k+s

Velaton hinta
38 303 €
Hoitovastike
911,81 € / kk
Asuinpinta-ala
82 m²
Huoneita
4
Kerros
5 / 6
Rakennusvuosi
2016
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kerttula
Kaupunki
Raisio

Tilava kerrostaloasunto luonnonläheisessä Kerttulassa

Asunnon toimiva ja arjen huomioiva pohjaratkaisu tarjoaa helppoa ja huoletonta asumista vuosikausiksi.

Kodin sydän on keittiö, joka avautuu luontevasti valoisaan olohuoneeseen. Kolme makuuhuonetta eri puolilla asuntoa. Laatoitettu pesuhuone, jossa lattialämmitys ja oma sauna, jonka lämmöstä nautit silloin kun sinulle sopii. Asumismukavuutta lisää kaksi erillistä wc:tä. Asunnossa on tilava lasitettu parveke.

Sisäkuvat ovat saman kohteen toisesta vastaavasta huoneistosta.

Kerrostalokohde luonnon helmassa

Porekatu 6 sijaitsee Raision Kerttulassa, Valtatie 8:n ja Kustavintien risteyksen tuntumassa. Lähialueelta löytyy pieni ruokakauppa, terveyskeskus, sekä päiväkoti ja Kerttulan alakoulu. Tämän vuonna 2016 valmistuneen kohteen ehdottomia parhaita puolia ovat alueen luonnonläheisyys sekä sijainti. Ulkoliikuntamahdollisuuksia, kuntoratoja ja luontopolkuja löytyy omatoimiliikkujille lähes kotiovelta alkaen.

Viihtyisä kohde lähellä palveluita

Raision keskustan palveluihin on matkaa noin 2,5 km ja sinne on näppärä kevyen liikenteen väylä Raision keskuspuiston halki. Varsinais-Suomen suurimpaan kauppakeskukseen Raision Myllyyn ajaa autolla viidessä minuutissa. Työmatkat Turkuun tai Helsinkiin taittuvat vaivattomasti 8-tietä pitkin ja Turun keskusta sijaitseekin n. 15 minuutin ajomatkan päässä. Kerttulan liikuntakeskus sijaitsee 15 min kävelymatkan päässä Porekadun asunnoista, ja uintikeskus Ulpukkaan pyöräilee samaisessa vartissa.

Toimivat ratkaisut

Asunnoissa on oleskelutiloissa laminaattilattiat ja pesuhuoneessa laattalattia sähköisellä lattialämmityksellä, ns. mukavuuslämpö, jonka sähkö on kiinteistön mittauksessa. Lisämukavuutta tuovat myös kaikissa asunnoissa oleva oma parveke, sekä sauna, jonka lämmöstä voit nauttia milloin itse haluat.

Kohteessa DNA:n kiinteistölaajakaista, jonka perusnopeus 50 Mbit/s kuuluu vastikkeeseen.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Porekatu 6, 21200 Raisio
Kaupunginosa
Kerttula
Kerros
5 / 6
Asuinpinta-ala
82 m²
Kokonaispinta-ala
82 m²
Huoneiston kokoonpano
4h+k+s
Huoneita
4
Vapautuu
07.06.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 30 721,09 € indeksikorotus: 7 542,42 € muutostyöt: 39,00 €
Postitoimipaikka
RAISIO

Hinta

Velaton hinta
38 302,51 €
Neliöhinta
467,10 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
911,81 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 27,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 823,62 €

Rakennusvuosi
2016
Kerroksia
6