145 000 €60 m²

Kreivi Moritzin katu 2 A, Tammisaari, Raasepori2h,k,kph,parveke

Velaton hinta
145 000 €
Hoitovastike
288 € / kk
Asuinpinta-ala
60 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 4
Rakennusvuosi
1991
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Tammisaari
Kaupunki
Raasepori

Tervetuloa tähän tilavaan kaksioon, jossa on runsaasti potentiaalia! Asut mukavasti hissitalossa, ja asunto tarjoaa erinomaisen mahdollisuuden toteuttaa unelmiesi koti, sillä se on remontin tarpeessa. Pohjaratkaisu on avara ja tarjoaa hyvin tilaa niin oleskeluun kuin rentoutumiseen. Parvekkeelta voit nauttia ihanasta ilta-auringosta sekä viehättävästä näkymästä vanhalle vesitornille. Kivenheiton päässä löytyy ruokakauppa ja liikennekeskus.

Välkommen till denna rymliga 2-rumslägenhet med stor potential! Här bor du bekvämt i ett hus med hiss och ges möjlighet att skapa ditt drömboende, då lägenheten är i behov av renovering. Planlösningen är generös och erbjuder gott om utrymme för både umgänge och avkoppling. Från balkongen kan du njuta av härlig kvällssol samt en charmig utsikt mot det gamla vattentornet. Ett stenkast till närmaste matbutik och trafikcentret.

Perustiedot

Kaupunginosa
Tammisaari
Kohdenumero
20329905
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
60 m²
Tontin pinta-ala
6 861 m²
Kokonaispinta-ala
60 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h,k,kph,parveke
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: ulostyönnetty. Suunta: lounas
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkukaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi.
Säilytystilat
kellarikomero
Näkymät
Tammisaaren vanha vesitorni ja päivä ja iltaaurinko

Velaton hinta
145 000 €
Myyntihinta
137 706,63 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
2 416,67 € / m²
Velkaosuus
7 293,37 €

Vastikkeet

Hoitovastike
288 € / kk
Pääomavastike
94,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
382,20 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
24 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Pysäköintimaksu
7.00 e / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Bostads Ab Ekenäs Grev Moritzgatan 2a
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1991
Huoneistojen lukumäärä
21
Kerroksia
4
Energialuokka
E2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
6 861 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Holmströms Fastighetsservice Ab 0400472414
Isännöinti
Retta Robert Wahlstedt 0443835069 robert.wahlstedt@retta.fi
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Tontin vuokra
1608 EUR/v.
Maanvuokraaja
Fastighets ab Ekenäs sommar
Tontin omistus
Vuokralla

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
autokatoksia: 8. piha-autopaikkoja: 15.
Yhteiset tilat
sauna, talopesula, urheiluvälinevarasto, kaapeli-tv.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: muovi. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: muovi. Makuuhuoneessa: muovi. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: tapetti. Makuuhuoneessa: maalattu.