139 000 €49,5 m²

Högsvedinkatu 4 I, Karjaa, Raasepori2h, k, kph/s, terassi

Velaton hinta
139 000 €
Hoitovastike
198 € / kk
Asuinpinta-ala
49,5 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Karjaa
Kaupunki
Raasepori

KARJAA SOLBACKA Viehättävä paritaloasunto Solbackan rauhallisella alueella tarjoaa modernia asumista kompaktissa paketissa. Vuonna 2019 valmistunut asunto on todella hyvässä kunnossa, ja mm. kaukolämpö takaa edulliset asumiskustannukset. Valoisasta olohuoneesta on käynti isolle terassille, joka toimii erinomaisena lisätilana varsinkin kesäisin. Olohuoneessa on myös ilmalämpöpumppu viilentämään kesähelteillä.

Asuntoon kuuluu myös sähköauton latauspiste, joka on asennettu ulkoseinään, mikä tekee tästä asunnosta myös erinomaisen valinnan sähköautoilijalle. Yhtiössä on mahdollisuus ostaa erillinen autopaikkaosake, ja yhtiön lämmin ulkovarasto tarjoaa lisäsäilytystilaa.

Karjaa keskustan palvelut ja juna-/linja-autoasema ovat n. 1,5 km päässä, ja alueen vehreys sekä rauhallisuus tekevät siitä ihanteellisen paikan asua.

KARIS SOLBACKA En charmig parhusbostad i det lugna Solbacka området erbjuder modernt boende i kompakt format. Bostaden färdigställdes år 2019 och är i mycket gott skick där bland annat fjärrvärme bidrar till förmånliga boendekostnader. Vardagsrummet har utgång till en stor terrass som fungerar utmärkt som extra utrymme, särskilt under sommaren. I vardagsrummet finns även en luftvärmepump som svalkar under varma sommardagar.

Till bostaden hör också en laddningsstation för elbil, installerad på ytterväggen, vilket gör detta till ett utmärkt val även för elbilsägare. I bolaget finns möjlighet att köpa en separat bilplatsaktie, och bolagets varma utomhusförråd erbjuder extra förvaringsutrymme.

Karis centrums tjänster samt tåg- och busstation ligger på cirka 1,5 km avstånd och områdets grönska och lugn gör det till en idealisk plats att bo på.

MYYNTI JA ESITTELYT/FÖRSÄLJNING OCH VISNINGAR Robert Heinänen 050 419 4192 robert.heinanen@roof.fi

Sofia Lehtinen 040 756 5191 sofia.lehtinen@roof.fi

Nico Rönnberg 040 687 3084 nico.ronnberg@roof.fi

Rolle Himmelroos 040 532 1528 rolle.himmelroos@roof.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Karjaa
Kohdenumero
80481552
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
49,5 m²
Tontin pinta-ala
2 177 m²
Kokonaispinta-ala
49,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h, k, kph/s, terassi
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, astianpesukone ja uuni. Liesi: Induktioliesi.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi ja allaskaappi. Erillisten WC:n lukumäärä: 1.
Säilytystilat
Lämmin ulkovarasto ja kaapistot
Tulevat remontit
Hallituksen kunnossapitotarvesuunnitelma: Huoltomaalausta Ilmanvaihtokanavien puhdistus ja säätö Terassikaiteiden huolto Terassien huolto
Tehdyt remontit
2020 Ulkoseinien maalausta
Lisätiedot
Muut kaupan kannalta merkittävät tiedot: Ei tiedossa.
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
710-56-524-2
Postitoimipaikka
Raasepori
Tietoliikennepalvelut
Karjaan Puhelin, Asukas tekee oman sopimuksen

Hinta

Velaton hinta
139 000 €
Myyntihinta
139 000 €
Neliöhinta
2 808,08 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
198 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
198 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Kaapeli TV 5,50€/kk Autopaikkavastike 0,30 €/m2/kk, eli 4,5€/kk. Varainsiirtovero 1,5% velattomasta kauppahinnasta.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
BAB Raseborg Solgård 2
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 1 000 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2019
Huoneistojen lukumäärä
10
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2019
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 10.01.2029
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
2 177 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Joakim Exell, 050 320 9221
Kaavoitustiedot
Raaseporin kaupunki 019 289 2000
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö, Ilmalämpöpumppu
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö, Lattialämmitys, Ilmalämpöpumppu

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Sähköpistokepaikat erillisinä osakkeina. Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Mahdollista ostaa saman yhtiön autopaikkaosake nro 7 hintaan 1500€.