Hiljainen myynti - huomisen kohteet jo tänään!

Tulossa myyntiin -merkinnällä olevat asuntoilmoitukset ovat hiljaisessa myynnissä olevia asuntoja. Seuraamalla näitä asuntoja saat tietää aina ensimmäisten joukossa, mitkä asunnot ovat tulossa myyntiin. Ota yhteys ilmoittajaan ja kerro kiinnostuksestasi asuntoa kohtaan.

TULOSSA MYYNTIIN

12 500 €120 m²

Koivutie 13, Kirkonkylä, Puumala5h

Velaton hinta
12 500 €
Asuinpinta-ala
120 m²
Huoneita
5
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1971
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Kaupunginosa
Kirkonkylä
Kaupunki
Puumala

Remontoitava Ok- Talo Puumalan keskusta

Myydään remonttikohde Puumalan keskustassa – loistava mahdollisuus toteuttaa unelmiesi koti!

Myydään Puumalan keskustassa sijaitseva 1970-luvulla rakennettu tiiliverhoiltu omakotitalo omalla noin 1100 m² tontilla. Kiinteistössä on valmiina vesi- ja sähköliittymät.

Talossa on tehty jo merkittäviä pohjatöitä remonttia varten: kaikki vanhat materiaalit poistettu sokkeli nostettu ja kengitetty. Vanhat eristeet seinistä poistettu uudet tilalla Llattiaan asennettu osittain Finnfoam-eristeet / bitumi eriste. Runkoviemäri sekä talon viemärit uusittu Vesijohto uusittu sekä kaupungin, että talon puolelta

Kyseessä on niin kutsuttu valesokkelitalo, jonka remontointi on jo hyvällä alulla. Tästä erinomainen mahdollisuus remontoida talo juuri oman näköiseksi! Myös mahdollisuus vaihto käypään tavaraan, auto,vaunu ym. Ei yli hinnoiteltuja, arvot hyvin tiedossa. Kohde myydään ajanpuutteen vuoksi.

Hinta 12 500 € (käytännössä vain liittymien hinnalla).

Lisätiedot ja esittelyt sopimuksen mukaan.

Perustiedot

Sijainti
Koivutie 13, 52200 Puumala
Kaupunginosa
Kirkonkylä
Kohdenumero
24481406
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
120 m²
Kokonaispinta-ala
140 m²
Huoneiston kokoonpano
5h
Huoneita
5
Kunto
Välttävä

Hinta

Velaton hinta
12 500 €
Myyntihinta
12 500 €
Neliöhinta
104,17 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
/ kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Rakennusvuosi
1971
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
1
Lisätietoja lämmityksestä
Vesikeskuslämmitys
Tontin omistus
Oma