32 000 €70,5 m²

Halmekatu 13 B 9, Pölläniemi, Puolanka3h + k

Velaton hinta
32 000 €
Hoitovastike
284,43 € / kk
Asuinpinta-ala
70,5 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1978
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Pölläniemi
Kaupunki
Puolanka

Remontoitu rivitaloasunto lähellä keskustaa

Tarjolla hyvässä kunnossa oleva, remontoitu 3h + k -rivitaloasunto lähellä Puolangan keskustaa ja uimarantaa. Kohde on loistava valinta myös kakkosasunnoksi tai loma-asunnoksi, sillä Puolangan kauniit ulkoilureitit löytyvät läheltä. Suomen kauneimmaksi valittu Hepokönkään luonnonvarainen vesiputous sijaitsee 16 km päässä, Paljakan luonnonsuojelualue puolen tunnin ajomatkan päässä. Asunnossa voi viettää huoletonta elämää, sillä kiinteistöön on jo tehty kattoremontti, ikkuna- ja oviremontti sekä putkiremontti. Asunnon etupihalla on ulkovarasto ja piha on asfaltoitu. Asunnon takapihalla on pihavarasto ja kaunis, lasitettu terassi, joka tuo lisätilaa asuntoon. Kiinteistössä on lämmitysmuotona kaukolämpö.

Taloyhtiöstä on mahdollista ottaa saunavuoro 2 krt/vko, kustannus 30 €/kk. Vesiennakkomaksu 13 €/kk sisältyy hoitovastikkeeseen.

Perustiedot

Kaupunginosa
Pölläniemi
Kohdenumero
24386593
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
70,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3h + k
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Keittiö
Keittiö
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Ei

Hinta

Velaton hinta
32 000 €
Myyntihinta
32 000 €
Neliöhinta
453,90 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
284,43 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Puolangan Niittyrivi
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1978
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
1