389 000 €82,5 m²

Tarkmansintie 2 B, Toukovuori, Porvoo3h+k+kph+s+lasitettu parveke+var.

Velaton hinta
389 000 €
Hoitovastike
363 € / kk
Asuinpinta-ala
82,5 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 4
Rakennusvuosi
2020
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Toukovuori
Kaupunki
Porvoo

Todella tyylikäs kerrostalo kolmio merinäkymin, suositulla Toukovuoren alueella Porvoossa. Tämä koti on laadukkaasti toteutettu ja olohuone/avokeittiöstä, sekä isolta parvekkeelta on mahtavat merinäkymät Stenbölenlahdelle. Toimiva pohjaratkaisu ja valoisat huoneet antavat mahdollisuuden mukavalle asumiselle. Isolla parvekkeella on mukava grillailla vaikka hyvien ystävien seurassa. Taloyhtiöllä on hieno erillisrakennus, missä on yhteiset saunatilat sekä kuntosali merinäkymin. Pihalla on lapsille leikkipaikka. Talon alla olevassa parkkihallissa on auton pesupaikka, painepesuri ja autoimuri sekä kura-allas suihkulla, missä voi pestä vaikka lemmikkisi tassut.

Ulkoilumahdollisuudet ovat mainiot, sillä aivan läheltä löytyvät Humlan ulkoilureitti, Ekuddenin luontopolku ja Ruskiksen luonnonsuojelualue missä voi tarkkalilla lintuja lintutornista.

Tervetuloa tutustumaan tähän tyylikkääseen kotiin ja rauhalliseen asuinalueeseen. Lisätietoja antaa Matti Marttila p. 0407342633 tai matti.marttila@tophouse.fi.

Perustiedot

Sijainti
Tarkmansintie 2 B, 06150 Porvoo
Kaupunginosa
Toukovuori
Kohdenumero
21107205
Kerros
1 / 4
Asuinpinta-ala
82,5 m²
Tontin pinta-ala
4 476 m²
Kokonaispinta-ala
82,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+k+kph+s+lasitettu parveke+var.
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: induktio, erillisuuni. Työtasot: kivi. Kylmäsäilytys: jääkaappi, pakastin. Varustus: mikroaaltouuni, astianpesukone, liesituuletin / suodatin. Keittiösaareke, Bosch kodinkoneet, integroidut.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu. Suunta: lounas
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: bidee suihku, kaksi sadesuihkua. Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi, kiinteät valaisimet, kylpyhuonekaapisto. Erillisen WC:n kuvaus: Allaskaappi,. Varustus: lattiakaivo, peilikaappi, bidee-suihku.
Näkymät
Parvekkeelta ja olohuoneesta merinäkymät. Huoneistoon on sisäänkäynti ensimmäisestä kerroksesta, mutta parveke toisessa kerroksessa (talossa -1 kerros).
Tulevat remontit
IV-kanavien puhdistaminen 2027-2029.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Normaalit huolto toimenpiteet. A-talo valmistunut 2021 ja B-talo 2020.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kuvaus: Saunassa ikkuna ja tornikiuas. sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Porvoon keskustan palvelut noin 3 km. Lähikauppa kävellen n. 1,4 km, autolla n. 2,4 km. Päiväkoti: N. 600 m.
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
taloverkko

Hinta

Velaton hinta
389 000 €
Myyntihinta
389 000 €
Neliöhinta
4 715,15 € / m²
Lunastuspykälä
Lunastusoikeus yhtiöllä ja osakkailla

Vastikkeet

Hoitovastike
363 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
363 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Kaukolämpö kuuluu vastikkeeseen.

Muut maksut

Vesimaksu
18 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Autopaikka kylmä 10 e/kk, autopaikka lämmin 18,00 e/kk, autohallin invapaikka 25 e/kk.Luovutusrajoitus: Parkkihallipaikassa lunastusoikeus (yhtiöjärjestys 13 §). Lyhyt vuokraus (airbnb tai muu sellainen) on kielletty.

Rakennusvuosi
2020
Huoneistojen lukumäärä
37
Kerroksia
4
Energialuokka
A2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
4 476 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Oiva-Isännöinti Itä-Uusimaa, Kim Grönstrand, kim.gronstrad@oi.fi, p. 01075556157, Lundinkatu 9, 06100 Porvoo.
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussi pysäkki lähietäisyydellä (paikallisliikenne sekä seutuliikenne).

Pysäköintitilan kuvaus
sähköpistokkeita: 12. piha-autopaikkoja: 1.
Yhteiset tilat
sauna, kellarikomero, urheiluvälinevarasto, kaapeli-tv. Taloyhtiössä muuta: Tekninen tila, kuntosali ja sauna talousrakennuksessa. Parkkihallissa autonpesupaikka ja kura-allas suihkulla.