98 000 €74,5 m²

Tornipolku 13 B, Gammelbacka, Porvoo3h+k+kph+lasitettu parveke

Velaton hinta
98 000 €
Hoitovastike
352,39 € / kk
Asuinpinta-ala
74,5 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 5
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Gammelbacka
Kaupunki
Porvoo

Kolmiokoti Tornipolulla

Tässä kodissa yhdistyy juuri ne asiat, joita ostajat tällä hetkellä eniten arvostavat: toimiva pohja, järkevät asumiskustannukset ja sijainti, joka tekee arjesta oikeasti helppoa.

Sijainti Tornipolulla Gammelbackassa on arjen kannalta erittäin käytännöllinen – lähikaupat, koulut ja muut palvelut löytyvät kaikki kävelyetäisyydeltä, ja Porvoon keskusta on vain lyhyen matkan päässä. Alueelta on myös sujuvat liikenneyhteydet niin keskustaan kuin Helsingin suuntaan.

Asunnon tilavat huoneet luovat viihtyisän ja rauhallisen ympäristön, jossa on helppo asettua asumaan. Kokonaisuus sopii hyvin monenlaisiin elämäntilanteisiin – olit sitten ensiasunnon ostaja, pariskunta tai perhe.

Ole yhteydessä ja sovitaan sinulle yksityisesittely! Juan Pulkkinen 044 3022313 juan.pulkkinen@remax.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Tornipolku 13 B, 06400 Porvoo
Kaupunginosa
Gammelbacka
Kohdenumero
80498756
Kerros
1 / 5
Asuinpinta-ala
74,5 m²
Tontin pinta-ala
3 853 m²
Kokonaispinta-ala
74,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity
ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten
mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen
pinta-alasta.
Huoneiston kokoonpano
3h+k+kph+lasitettu parveke
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin (Zanussi), uuni (UPO), liesi (UPO), liesituuletin ja astianpesukone (SIEMENS). Liesi: Valurautaliesi. Työtason materiaali: Laminaatti. Avara erilliskeittiö, jossa avautuvat näkymät sisäpihalle.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, peilikaappi, peili, pesuallas, bidee-suihku ja rättipatteri.
Säilytystilat
Vaatehuone ja kellarikomero
Näkymät
Läpitalon huoneisto, molemmilla puolella näkymät taloyhtiön nurmipihoille
Tehdyt remontit
Julkisivun huoltokorjaus ja maalaus 2025 Hissien uusiminen 2025 Katon katemateriaalin uusiminen 2025 Huippuimurit uusittiin 2025 Nuohous, iv nuohous 2023 Ikkunat, uusiminen 2021 Kuivaushuoneen kuivain 2021 Kerrostalon ulkoovet, Kerrostalon ulkoovien vaihtaminen 2019 Lämmönsiirrin, Lämmönsiirrtimen uusiminen 2017 Vesijohtoverkko uusiminen 2016 energiatodistus 2015 LVI suunnittelu, Käyttövesijohtoverkon uusimisen suunnittelu 2013 Lukostojen uusiminen 2009 Jätepisteen uusiminen 2006 Antenni järjestelmän digikelpoisuus 2004 Lämmitysjärjestelmän perussäätö 2002 Julkisivukorjaus, porraskäytävien kunnostus, saunatilojen korjaus 2000
Palvelut
Tornipolku 13 sijaitsee Gammelbackassa, josta löytyy päivittäispalvelut sekä hyvät koulut ja päiväkodit kävelyetäisyydeltä, Lisäksi Näsin sekä keskustan palvelut ovat lyhyen bussimatkan tai viiden minuutin ajomatkan päässä.
Lisätiedot
Muut kaupan kannalta merkittävät tiedot: Nykyiset osakkaat (kuolinpesä) eivät ole itse asuneet asunnossa.
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
638-417-0001-0583
Postitoimipaikka
Porvoo

Hinta

Velaton hinta
98 000 €
Myyntihinta
79 968,59 €
Neliöhinta
1 315,44 € / m²
Velkaosuus
18 031,41 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
352,39 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
352,39 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
8,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
10 € / hlö / kk
Autopaikan kustannukset
12 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As. Oy Tuulantupa
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 661 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1974
Huoneistojen lukumäärä
35
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1974
Kerroksia
5
Energialuokka
Energialuokka: E2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 12.03.2035
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Tontin koko
3 853 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
REIM Porvoo, Danne Wickholm
Kaavoitustiedot
Porvoon rakennusvalvonta 019 5202745 rakennusvalvonta@porvoo.fi Lundinkatu 8, 06100 Porvoo
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla ja hyvät pyöräilytiet
Tontin kuvaus
Tontilla ei ole käyttämätöntä rakennusoikeutta jäljellä.
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Kellarikomero, urheiluvälinevarasto ja väestönsuoja
Keittiön lattia
Muovimatto
Keittiön seinä
Maali
Makuuhuoneen lattia
Muovimatto