168 000 €80,5 m²

Kaakkoispolku 1, Purola, Porvoo3h, k, kph, s, erill. wc, vh

Velaton hinta
168 000 €
Hoitovastike
431,20 € / kk
Asuinpinta-ala
80,5 m²
Huoneita
3
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1983
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Purola
Kaupunki
Porvoo

Kaunis, pintaremontoitu koti palveluiden läheisyydessä! Tässä kahden makuuhuoneen kodissa on kiva, hieman erilainen, porrastettu pohjaratkaisu. Koti on pintaremontoitu kauttaaltaan vuonna -21, joten asunto on siistikuntoinen ja täysin muuttovalmis. Asunnon etupihalla on terassi aamuauringon puolella sekä oma ulkovarasto. Takapihan terassilla on tilaa ruokailla ja nauttia auringosta. Yksi autopaikka sisältyy vastikkeeseen! Sijainti on mitä parhain palveluiden, liikenneyhteyksien ja ulkoilureittien läheisyydessä. Tervetuloa tutustumaan!

Perustiedot

Sijainti
Kaakkoispolku 1, 06400 Porvoo
Kaupunginosa
Purola
Kohdenumero
1411534
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
80,5 m²
Tontin pinta-ala
5 616 m²
Kokonaispinta-ala
80,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, k, kph, s, erill. wc, vh
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Asunto pintaremontoitu kauttaaltaan -21.
Lisätietoa vapautumisesta
Muu ehto. 2 kk kaupanteosta tai sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
KAAPISTOT: valkoinen laakaovi. KODINKONEET: sähköliesi, liesituuletin, jääkaappi/pakastin, astianpesukone. Lattia: Laminaatti. Seinät: Maalattu.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Erillinen wc: wc-istuin, allas, kaapisto, pesukoneliitäntä. Kylpyhuone: wc-istuin, allas, allaskaapisto, peilikaappi, 2 suihkua. Sauna: sähkölämmitteinen kiuas. Lattia: Laatta. Seinät: Laatta.
Säilytystilat
Muu erillinen varasto. Vaatehuone, kaapistot, ulkovarasto.
Näkymät
Puistomaiset
Tulevat remontit
Käyttövesiputkien suunnittelu 2029.
Tehdyt remontit
Sisäänkäyntiovien ja lukituksen uusiminen 2001. Terassiovet ja lukitus, sadevesijärjestelmä, käyttövesiventtiilit ja hanat 2004. Ulkovuorauksen maalaus 2007. Lämpölinjan korjaus A-C talojen välissä 2010. Lämmönsiirrin G 11 v.2012. Energiatodistus 2015. Vesikatteen uusiminen 2016. Päätyjen korjauksia 2019. Ikkunoiden uusiminen, ulkovarastojen muutostyö ja asuinrakennusten julkisivujen osittainen huoltomaalaus, kattoturvatuotteet (kattosillat, seinätikkaat ja lumiesteet) 2025.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Pääskytien koulu n. 0,85 km, Päiväkoti Helmi n. 1,1 km, Gammelbackan päiväkoti n. 0,45 km, S-Market Näsi n. 2,3 km, Gammelbackan kaupat n. 0,7 km. Kokonniemen liikuntapalvelut n. 0,6 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Porvoo

Hinta

Velaton hinta
168 000 €
Myyntihinta
160 021,15 €
Neliöhinta
2 086,96 € / m²
Velkaosuus
7 978,85 €
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
431,20 € / kk
Pääomavastike
105,28 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Vesimaksu: sisältyy hoitovastikkeeseen. Autopaikkamaksu sisältyy hoitovastikkeeseen.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As. Oy Kaakkoispolku 1
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1983
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1983
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Betoni. Betoni, puu
Kattomateriaali
Peltikate
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
E2018
Ilmastointijärjestelmä
Painovoimainen
Tontin koko
5 616 m²
Kiinteistönhoito
Porvoon Huoltomiehet Oy
Isännöinti
Dan Wickholm, REIM Porvoo Oy, Mannerheiminkatu 7, 06100 Porvoo, 0207441773
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Lisätietoa kaavoituksesta antaa Porvoon kaupunki 019520211
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki n. 0,1 km
Kuntotutkimus
Tehty kph:n osalta -21, asbestia ei löytynyt.

Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Kaapistot. Lattia: Laminaatti. Seinät: Maalattu.
Olohuoneen varusteet
Käynti takapihalle. Lattia: Laminaatti. Seinät: Maalattu.
Ominaisuudet
Tietoliikenneyhteydet: Kaapeli-tv -liittymä.
Lainalaskuri