169 000 €97,5 m²

Veckjärventie 357-8A, Veckjärvi, Porvoo3h + k + kh + ph + s + 2 wc

Velaton hinta
169 000 €
Asuinpinta-ala
97,5 m²
Huoneita
3
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1994
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Veckjärvi
Kaupunki
Porvoo

Hyväkuntoinen ja tilava paritalohuoneisto 97,5 m² luonnonläheisellä sijainnilla

Kauniilla paikalla hyväkuntoinen paritalohuoneisto – harvoin tarjolla. Myydään hyvin pidetty 2‑kerroksinen paritalohuoneisto kauniissa maalaismiljöössä, kuitenkin vain 3,5 kilometrin päässä palveluista. Varainsiirtovero vain 1,6 %.

1. kerros: eteinen, kodinhoitohuone, pesuhuone, sauna, erillinen WC. 2. kerros: 3 huonetta, keittiö, WC. Asuinpinta-ala 97,5 m². Lisäksi iso autokatos ja ulkovarasto.

Tekniikka ja asumismukavuus: Sähkölämmitys, uusi ilmalämpöpumppu, paineviemäri, kosteissa tiloissa huippuimuri. Yläkerran pinnat ja keittiö uusittu 2010 (lattiat tammiparkettia), koko alakerta remontoitu 2017 (lattiat klinkkeri), peltikatto uusittu 2023, . Edulliset asumiskustannukset: 50% kuluista n. 160/kk sekä käyttö- ja lämmityssähkö n. 170/kk.

Sijainti: Kylän ranta ja kaksi uimarantaa vieressä. Marja- ja sienimetsät kävelyetäisyydellä. Pyörätie talolle asti. Tarmolan kaupat 3,5 km, Kevätkumpu 3 km ja keskusta 5 km. Rauhallinen ympäristö – maalla mutta kaupungissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Veckjärvi
Kohdenumero
24375398
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
97,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3h + k + kh + ph + s + 2 wc
Huoneita
3
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä

Hinta

Velaton hinta
169 000 €
Myyntihinta
169 000 €
Neliöhinta
1 733,33 € / m²

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
1994
Kerroksia
2
Energialuokka
Ei lain edellyttämää energiatodistusta