15 017 €83 m²

Eestinmäentie 9, Eestinmäki, Porvoo3H+K+S

Velaton hinta
15 017 €
Asuinpinta-ala
83 m²
Huoneita
3
Kerros
1
Rakennusvuosi
1992
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Eestinmäki
Kaupunki
Porvoo

Peruskorjattu asunto, 1.kerroksessa. Asunto vapautumassa toukokuussa. Asunnossa on hyvä pohjaratkaisu ja runsaasti säilytystilaa.

Voit jättää hakemuksen asuntosaatio.fi sivujen kautta tähän asuntoon.

Eestinmäentien päädyssä sijaitsevat kaksi kolmikerroksista kerrostaloa. Rauhallinen sijainti metsäisessä maisemassa. Yhteinen lasten leikkipaikka ja viihtyisä oleskelualue grillikatoksineen. Kohde on peruskorjattu 2021.

Kävelyetäisyydellä kaupat ja kirjasto. Gammelbackan ostoskeskus noin 1,5km. Koulut: Gammelbacka ja Peippola. Liikenneyhteydet: Bussipysäkki vieressä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Eestinmäki
Kerros
1
Asuinpinta-ala
83 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3

Velaton hinta
15 016,61 €
Myyntihinta
15 016,61 €
Neliöhinta
180,92 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
15 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 7883,14 €, Indeksikorotus: 7133,47 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 15016,61 €.
Käyttövastike
1 030,72 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Eestinmäentie 9
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1992
Rakennusvuoden lisätiedot
1992