650 000 €125 m²

Mikonkatu 3, Keskusta, Pori2mh,oh,ruokailutila,k,ph,s,vh+ asunnon levyinen parveke

Velaton hinta
650 000 €
Hoitovastike
500 € / kk
Asuinpinta-ala
125 m²
Huoneita
4
Kerros
13 / 16
Rakennusvuosi
2016
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Pori

Tervetuloa kokemaan ainutlaatuista asumista korkeuksissa!

Tämä upea 125 m²:n näköalahuoneisto sijaitsee tornitalon 13. kerroksessa ja tarjoaa ylellistä asumismukavuutta keskellä Poria.

Asunnon avarat ja valoisat tilat luovat näyttävän kokonaisuuden, jossa suuret ikkunapinnat tuovat kaupungin maisemat osaksi sisustusta. Huoneiston kruunaa koko asunnon mittainen, hulppea parveke, jolta avautuvat henkeäsalpaavat näkymät yli kaupungin kattojen. Maisemista voi nauttia niin aamukahvin kuin ilta-auringonkin aikaan.

Laadukkaasti toteutettu kokonaisuus tarjoaa modernia asumista parhaimmillaan. Tilava pohjaratkaisu, runsas luonnonvalo ja korkealle kohoava sijainti tekevät tästä kodista harvinaisen yhdistelmän tyyliä, mukavuutta ja näyttävyyttä.

Tässä kodissa yhdistyvät kaupunkiasumisen helppous, näyttävät puitteet ja poikkeukselliset näkymät – kokonaisuus, joka on koettava paikan päällä.

Perustiedot

Sijainti
Mikonkatu 3, 28100 Pori
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
21719711
Kerros
13 / 16
Asuinpinta-ala
125 m²
Tontin pinta-ala
2 059 m²
Kokonaispinta-ala
125 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2mh,oh,ruokailutila,k,ph,s,vh+ asunnon levyinen parveke
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: erillisuuni, liesitaso. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin, jääkaappi. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Lattia ja seinä osittain mikrokuitusementti. Varustus: lattialämmitys, wc-istuin, suihku. Erillisen WC:n kuvaus: lattiat ja seinät mikrokuitusementti. Varustus: lattialämmitys, bidee-suihku.
Tulevat remontit
seuraavan viiden vuoden aikana: IV-kanavien puhdistus ja säätö
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2026 Asuntoihin uusittu palovaroittimet
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kuvaus: Lattia mikrokuitusementti. sähkökiuas

Velaton hinta
650 000 €
Myyntihinta
650 000 €
Neliöhinta
5 200 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
500 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
500 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Viilennysvastike peritään vuosittain siihen liittyneiltä kustannusten mukaan.

Muut maksut

Vesimaksu
/ kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesi kulutuksen mukaan (€/m3) : Lämmin 7.5500 Kylmä 4.1200

Rakennusvuosi
2016
Huoneistojen lukumäärä
42
Liiketilojen pinta-ala
34,5 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Kerroksia
16
Hissi
Kyllä
Kattomateriaali
Tasa/bitumikermi
Kattotyyppi
Tasa/bitumikermi
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
2 059 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kotikatu Oy
Isännöinti
Jari Jokiniemi 02 6415575

Yhteiset tilat
urheiluvälinevarasto, väestönsuoja. Taloyhtiössä muuta: Tonttin osuus 55/100 osaa. Koko tontin pinta-ala 2059m2. Hallitus valtuutettu perimään tarvittaessa 2 kuukauden ylimääräinen hoitovastike mikäli taloudellinen tilanne sen vaatii. Viilennyksestä siihen liittyneiden osalta peritään kustannusten mukaan kulut vuosittain.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: muu. Erillisessä WC:ssä: muu. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Saunassa: muu. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli, muu. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu.