129 000 €112 m²

Antinkatu 13 B, Keskusta, Pori3h,k+rh,wc,kph,2vh,las.p (Yj mukaan 4h+k+p+wc)

Velaton hinta
129 000 €
Hoitovastike
400,79 € / kk
Asuinpinta-ala
112 m²
Huoneita
4
Kerros
4 / 8
Rakennusvuosi
1959
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Pori

Torin laidalla peräti 112 m2 asunto. Läpitalon huoneisto. Hissitalon neljännen kerroksen koti, jossa todella avara olohuone torille päin. Yhtiöjärjestyksen mukaan 4h+k, mutta yksi huone avattu keittiöön päin, jolloin syntynyt tilava keittiön ja ruokailuhuoneen yhdistelmä.

Lasitettu parveke sisäpihan puolelle. Kaksi vaatehuonetta. Yhtiössä suoritettu perinteinen linjasaneeraus 2015, jolloin myös uusittu wc sekä kph. Myös kph:ssa wc-pytty.

Tässä tilaa arvostavalle hyvä vaihtoehto kaupungin sydämessä. Lisätiedot tero.vaahtio@op.fi, 0440158555.

Perustiedot

Sijainti
Antinkatu 13 B, 28100 Pori
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
619037
Kerros
4 / 8
Asuinpinta-ala
112 m²
Tontin pinta-ala
2 690 m²
Kokonaispinta-ala
112 m²
Huoneiston kokoonpano
3h,k+rh,wc,kph,2vh,las.p (Yj mukaan 4h+k+p+wc)
Huoneita
4
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan, lisäksi kauppa vaatii DVV:n luvan
Keittiön varusteet
Jenkkikaappi, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
lasitettu parveke sisäpihan puolella
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone myös wc-pytty, erillinen wc, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys sähkötoiminen. Kph ja wc remontoitu linjasaneerauksen yhteydessä
Säilytystilat
Vintti, 2 vaatehuonetta
Tulevat remontit
Päätetyt: Pystysadevesiviemärien sukitus. Suunnitellut: Hallituksen kunnossapitotarveselvitys 2026-2030: 1. Autotallin purkaminen ja uuden autokatoksen rakentaminen ja ulkovalaistuksen uusiminen ja sähköautolatausmahdollisuuden rakentaminen 2. Ilmastointikanavien nuohous 3. Kellarien käytävävalaistuksen uudistaminen
Tehdyt remontit
2025 Kellarin sadevesiviemärien uusinta 2025 C-rapun tuuletusparvekkeen kattaminen 2025 Antinkadun puoleisen ja sisäpih. kattoremontti 2022 Porraskäytävien maalaus 2022 C-rapun peltikaton pesu-ja maalaus 2018 Lukitusten uusiminen 2018 Ilmastoinnin puhdistus ja säätö 2017 Kellarin jv-pumppaamon uusinta ja viemärimuutostyöt 2016 Ovisummerien uusiminen 2015 Linjasaneeraus 2013 Pohjaviemärin uusiminen (v. 2008 ja v.2012-2013) 2013 Kellarikerrosten pohjaviemärien uusiminen (v.2012-2013) 2012 Ilmastointihormien nuohous (v.2011-2012) 2007 Lämmitysverkoston perussäätö (v.2006-2007) 2007 C-port. vesikate uusittu 2004 Ikkunat- ja parvekeovet uusittu 2002 Hissien peruskorjaukset (v.2001-2002) 1995 Pihatasot ja parvekkeet uusittu

Velaton hinta
129 000 €
Myyntihinta
99 994,91 €
Neliöhinta
1 151,79 € / m²
Velkaosuus
29 005,09 €

Vastikkeet

Hoitovastike
400,79 € / kk
Pääomavastike
224,70 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
625,49 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Saunamaksu 10,00 €/kk. Kaapeli+netti 2,9 €/kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Porin Antinkatu 13
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1959
Huoneistojen lukumäärä
88
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
36
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1959
Kerroksia
8
Tontin koko
2 690 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Jarno Norgård, Isännöinti- ja tilipalvelku Balanssi Ky 02 6308500
Kunnan numero
609

Yhteiset tilat
Sauna, kuivaushuone, väestönsuoja, kaapeli-TV
Pintamateriaalit
Keittiö: laattalattia keittiössä ja ruokailuhuoneessa laminaatti. Olohuone: laminaatti. Makuuhuone 1: laminaatti. Makuuhuone 2: laminaatti. Kylpyhuone: laatoitettu. Eteinen: laattalattia. Wc: laattalattia, seinät puoliksi laatoitettu.