49 500 €27 m²

Otavankatu 20 B, Keskusta, Pori1h,kk,kph + lasitettu parveke

Velaton hinta
49 500 €
Hoitovastike
105,30 € / kk
Asuinpinta-ala
27 m²
Huoneita
1
Kerros
2 / 7
Rakennusvuosi
1970
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Pori

Valoisa ja täysin remontoitu yksiö lasitetulla parvekkeella

Tervetuloa tutustumaan tähän viihtyisään kerrostaloasuntoon! Asunto on remontoitu kauttaaltaan vuonna 2016, jolloin pinnat, keittiö ja kylpyhuone on uudistettu ajattoman tyylikkäästi. Pohjaratkaisu on toimiva.

Lasitettu parveke tuo lisätilaa ja mahdollistaa parvekkeen käytön aikaisesta keväästä pitkälle syksyyn. Asumismukavuutta lisää ilmalämpöpumppu, joka tarjoaa miellyttävää viilennystä kesähelteillä. Tämä asunto sopii erinomaisesti niin omaan käyttöön kuin sijoitukseen. Kaikki on valmiina muuttamaan pääset ilman remonttihuolia.

Mahdollisuus vuokrata autokatospaikka.

Sovi esittelysi

Perustiedot

Sijainti
Otavankatu 20 B, 28100 Pori
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
20992196
Kerros
2 / 7
Asuinpinta-ala
27 m²
Tontin pinta-ala
2 166 m²
Kokonaispinta-ala
27 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h,kk,kph + lasitettu parveke
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: erillisuuni, liesitaso. Kylmäsäilytys: jääkaappi. Varustus: mikroaaltouuni, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu. Suunta: etelä
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, wc-istuin.
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvitys: Piha: ei tarvetta. Perustukset: ei tarvetta. Julkisivut: ei tarvetta Parvekkeet: ei tarvetta Ikkunat ja ulko-ovet: ei tarvetta. Katto: ei tarvetta. Huoneistojen märkätilat: kunnostetaan tapauskohtaisesti. Yleiset tilat: ei tarvetta. Lämmitysjärjestelmä: ei tarvetta. Vesi- ja viemärijärjestelmä: peruskorjauksen suunnitteluun ryhtyminen Ilmanvaihto: ei tarvetta. Sähkö- ja tietojärjestelmät: peruskorjauksen suunnitteluun ryhtyminen Hissit: ei tarvetta.
Tehdyt remontit
Keittiökalusteet, koneet uusittu. Kylpyhuone remontoitu sekä lattiapinnat uusittu 2016. Asennettu ilmalämpöpumppu 2018. TALOYHTIÖSSÄ: Lukostot sarjoitettu 2001, ovipuhelimet 2002, hissit uusittu 2008, rakennettu uusi pyöräsuoja 2008, aidat ja portit ja portin 2008, portit sähköistetty 2009, ilmastointikanavat puhdistettu 2009, autokatokset ja jätekatos 2010, ikkunat ja parvekeovet 2010, elementtisaumaukset uusittu 2013, kattohuopa uusittu ja peltiosuudet maalattu 2013, kaukolämpölaitteet uusittu 2013, linjasäätö- ja patteriventtiilit uusittu sekä tehty lämmön perussäätö 2013, autotallien ovet uusittu 2013, julkisivujen (sokkelin) betoniosat maalattu 2014, ilmanvaihtokanavat puhdistettu 2018, ala-aulat maalattu 2019, tuuletusviemärit ja talon pohjaviemäri sukitettu/kunnostettu 2022, talon ulko-ovet (pääsisäänkäynnit) uusittu ja automatisoitu 2022, sokkeli, parvekkeiden ulkoseinät ja alapohjat maalattu sekä ulkoseinälaatat pesty 2024

Velaton hinta
49 500 €
Myyntihinta
49 235,17 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
1 833,33 € / m²
Velkaosuus
264,83 €
Lisätietoa velkaosuudesta
Ulko-ovet ja pohjaviemäri

Vastikkeet

Hoitovastike
105,30 € / kk
Pääomavastike
12,56 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
117,86 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk

Rakennusvuosi
1970
Huoneistojen lukumäärä
44
Kerroksia
7
Energialuokka
E2018
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
2 166 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Porin Tehohuolto ja Siivous Oy Karjarannantie 12, 28100 Pori 0500-225518
Isännöinti
Isännöinti Leivo Oy Juha Leivo Pohjoispuisto 1 B 51, 28100 Pori 02-6469045

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 11. autokatoksia: 18.
Yhteiset tilat
väestönsuoja, Huoneistokohtaiset varastot. Taloyhtiössä muuta: 7. kerroksen asuntoja (2kpl) ei ole vielä toteutettu. Nämä tilat yhtiön käytössä veloituksetta. Osa tontista vuokrattu liikerakennuksen käyttöön. Huoneistokohtainen sauna mahdollista rakentaa tietyin ehdoin.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: vinyyli. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: tapetti.