67 000 €45 m²

Aumantie 4 A 10 A, Vanhakoivisto, Pori1mh, tk, kph, s

Velaton hinta
67 000 €
Hoitovastike
162 € / kk
Asuinpinta-ala
45 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1996
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Vanhakoivisto
Kaupunki
Pori

Myynnissä näppärä rivitalokaksio Porin Vanhakoivistolla!

Tässä selkeän ja käytännöllisen pohjaratkaisun omaavassa asunnossa on 45 m². Olohuone ja keittiö on yhtenäistä tilaa, yksi makuuhuone. Oma sauna lisää asumismukavuutta ja terassi tuo mukavasti lisätilaa oleskeluun. Takapiha ilta-auringon puolella. Ilmalämpöpumppu tarjoaa viilennystä kesähelteisiin.

Jokaiseen asuntoon kuuluu lisäksi myös erillinen varasto sekä autopistokepaikka. Yhtiössä pihatyöt ulkoistettu.

Asunto on vuokrattu, vuokra 575e /kk +vesi.

Perustiedot

Kaupunginosa
Vanhakoivisto
Kohdenumero
21837968
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
45 m²
Tontin pinta-ala
3 983 m²
Kokonaispinta-ala
45 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1mh, tk, kph, s
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
Vuokrattu
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone, kiinteät valaisimet.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku, peilikaappi, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
muu erillinen varasto
Tulevat remontit
Roskisaitauksen laajennus, Ulkovarastojen ovien uusiminen
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2024 Lukitusjärjestelmä Abloy Easy, huoltomaalaus 2019 ilmanvaihtokanavien nuohous 2017 Takapihojen väliaidat 2009 Lumiesteet 2008 Huoltomaalaus

Velaton hinta
67 000 €
Myyntihinta
65 852,12 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
1 488,89 € / m²
Velkaosuus
1 147,88 €

Vastikkeet

Hoitovastike
162 € / kk
Pääomavastike
37,57 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
199,57 € / kk

Rakennusvuosi
1996
Huoneistojen lukumäärä
11
Kerroksia
1
Tontin koko
3 983 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Teija Viljanen / Länsi-Suomen isännöinti Puh. 0400 852 555
Kaavoitustiedot
Porina
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Sähkö
Tontin vuokra päättyy
31.12.2046
Tontin vuokra
6023 EUR/v.

Yhteiset tilat
Taloyhtiössä muuta: Jokaiselle asunnolle kuuluu oma erillinen varasto. Yhtiön hallinnassa yhteinen varasto- ja laitehuone.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: kaakeli, maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: tapetti. Saunassa: puu.