136 000 €61 m²

Emmanpolku 3, Tuorsniemi, Pori2h + k + ph + sauna + terassi

Velaton hinta
136 000 €
Hoitovastike
152,50 € / kk
Asuinpinta-ala
61 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2021
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Tuorsniemi
Kaupunki
Pori

Tyylikäs ja moderni rivitalokaksio Tuorsniemessä!

Vuonna 2021 valmistunut 61 m²:n koti tarjoaa huoletonta ja nykyaikaista asumista. Asunnon pohjaratkaisu on toimiva ja tilat avarat. Erityisenä yksityiskohtana saunan ja pesuhuoneen välinen lasiseinä, joka tuo tilaan modernia ilmettä ja lisää avaruuden tuntua.

Olohuone ja keittiö muodostavat viihtyisän kokonaisuuden, jossa arki sujuu mutkattomasti. Lämmitysmuotona energiatehokas vesi-ilmalämpöpumppu, joka pitää asumiskustannukset kurissa. Asunnon edessä oma autokatospaikka tekee arjesta helppoa. Sijainti rauhallisella Tuorsniemen alueella tarjoaa viihtyisät puitteet asumiseen, kuitenkin hyvien kulkuyhteyksien päässä palveluista.

Sovi oma esittelysi

Perustiedot

Sijainti
Emmanpolku 3, 28600 Pori
Kaupunginosa
Tuorsniemi
Kohdenumero
20288716
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
61 m²
Tontin pinta-ala
1 767 m²
Kokonaispinta-ala
66,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen 5,5m2 varasto
Huoneiston kokoonpano
2h + k + ph + sauna + terassi
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Vuokrattu
Keittiön varusteet
Liesi: erillisuuni, liesitaso. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, lattialämmitys, suihku. Varustus: lattialämmitys.

Velaton hinta
136 000 €
Myyntihinta
62 892,11 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
2 229,51 € / m²
Velkaosuus
73 107,89 €

Vastikkeet

Hoitovastike
152,50 € / kk
Pääomavastike
799,46 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
951,96 € / kk

Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksu mittarilukeman mukaan 6kk välein

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Porin Emmanpolku 3
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2021
Huoneistojen lukumäärä
6
Kerroksia
1
Tontin koko
1 767 m²
Isännöinti
Porin JPL-Asunnot Oy
Kaavoitustiedot
Porina 02-6234100

Pysäköintitilan kuvaus
autokatoksia: 6.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Saunassa: laatta. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli.