39 900 €75 m²

Ojantie 15 as, Impola, Pori3h + k + vh + kph + wc + parveke

Velaton hinta
39 900 €
Hoitovastike
337,95 € / kk
Asuinpinta-ala
75 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
1969
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Impola
Kaupunki
Pori

75 neliön asunto etsii uutta omistajaansa

Ojantiellä, Impolan alueella Porissa, sijaitsee tämä hyväkuntoinen kolmio, joka tarjoaa mukavaa asumista toisessa kerroksessa.

Asunnon keittiö on päivitetty vuonna 2024, ja se on varustettu nykyaikaisilla kodinkoneilla, mikä tekee ruoanlaitosta vaivatonta. Kaksi makuuhuonetta tarjoavat runsaasti säilytystilaa peilikaapistoilla, ja olohuoneen laminaattilattia luo modernin ja viihtyisän tunnelman. Etelään avautuva parveke tuo mukavasti luonnonvaloa ja tarjoaa paikan rentoutumiseen.

Ota yhteyttä, kerron mielelläni lisää yhtiöstä ja huoneistosta: Tomi Visavuori Myyntineuvottelija p. 0401505811/ tomi.visavuori@spkoti.fi

Ps. Minun kauttani saat Aito Säästöpankista NOPEAN yhteydenoton laina-asioissa! sekä nykyisen asuntosi hinta-arvio räätälöidyllä myyntisuunnitelmalla..

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Impola
Kohdenumero
80496974
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
75 m²
Tontin pinta-ala
6 082,6 m²
Kokonaispinta-ala
75 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Yhtiöjärjestyksen mukaan: 3 h+k. Yhtiön huoneistojen pinta-alatietoja ei ole tarkistusmitattu, tämän vuoksi todelliset pinta-alat saattavat olla ilmoitettua suurempia tai pienempiä. Yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen.
Huoneiston kokoonpano
3h + k + vh + kph + wc + parveke
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, liesituuletin, mikroaaltouuni, astianpesukone ja uuni. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti. keittiö päivitetty v. 2024 koneita myöden.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen suunta: Etelä
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, allaskaappi, bidee-suihku, peilikaappi, kylpyamme ja pesukoneliitäntä.
Säilytystilat
Vaatehuone ja häkkivarasto
Tulevat remontit
Päätetyt: Selvitys korjaustarpeesta vuosille 2025–2029 -Huopakatteen kunnostus/uusinta viimeistään 2028 -Käyttövesiputkien, viemäreiden ja sähköjen kunnon seuranta -Alkuperäisten ja vioittuneiden patteriventtiileiden uusinta
Tehdyt remontit
- 2001 saunaosaston peruskorjaus - 2003 lämpökanaalien uusiminen - 2007 vesikatot ja rakennusten päätyikkunat uusittu - 2008 pihan kunnostus - 2015 julkisivun maalaus ja parvekkeiden kunnostaminen - 2015 huoneistojen märkätilojen tarkistus - 2016 ulko-ovien ja lukkojen uusiminen - 2018 ilmastointikanavien nuohous - 2019 sadevesijärjestelmien korjaus - 2021 autosähkötolppien uusinta - 2021-2022 salaojaremontti - 2022 pihan uudistusta, vesikalusteiden kuntokartoitus ja taloyhtiön kunnossapitovastuulle kuuluvien vesikalusteiden korjaus/uusinta - 2024 Väliaitojen asennus 1. kerroksen huoneistojen terasseille.
Kiinteistötunnus
609-42-39-18
Postitoimipaikka
Pori

Hinta

Velaton hinta
39 900 €
Myyntihinta
39 283,36 €
Neliöhinta
532 € / m²
Velkaosuus
616,64 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
337,95 € / kk
Pääomavastike
56,33 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
394,28 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
10,00 € kertamaksu
Vesimaksun lisätiedot
22 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa
Autopaikan kustannukset
8 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Ojantie 15-17
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 100 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1969
Huoneistojen lukumäärä
22
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1969
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: E2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 17.09.2025
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Painovoimainen ilmanvaihto ja koneellinen poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
6 082,6 m²
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet, hyvä kulkuyhteys ja kaupunkiliikenneyhteys
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
10.10.2028
Tontin vuokra
4 522,55 € / vuosi

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: 28 kpl autopaikkoja, joista yhtiön hallinnassa 12. Autotalleja 16 kpl. Autotallit kuuluvat osaan asunnoista, siirtyvät asuntokaupan mukana. Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Kaupan mukana siirtyy autotalli.