178 100 €68,5 m²

Itsenäisyydenkatu 40, Riihiketo, Pori3h, k, vh, kph, s, wc, las.p

Velaton hinta
178 100 €
Hoitovastike
246,60 € / kk
Asuinpinta-ala
68,5 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 6
Rakennusvuosi
2015
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Riihiketo
Kaupunki
Pori

Valoisa kolmio lähellä keskustaa

- toimiva pohjaratkaisu - erillinen vaatehuone - lasitettu parveke sisäpihan puolella

Tässä kahden makuuhuoneen asunnossa on todella toimiva pohjaratkaisu ja käytännöllisyyttä lisää kaksi wc:tä. Makuuhuoneissa on kaapistot, ja sen lisäksi säilytystilaa löytyy erillisestä vaatehuoneesta sekä eteisen kaapistosta.

Keittiö on olohuoneen yhteydessä, mutta seinämä jakaa tilaa omakseen. Keittiöstä löytyy runsaasti kaappi- ja tasotilaa. Lasitettu parveke on suojaisan sisäpihan puolella, ja siihen on kulku olohuoneesta, jolloin se jatkaa oleskelutilaa erityisesti kesällä.

Tervetuloa yleisnäytölle tai sovi oma yksityisesittely välittäjän kanssa.

Kohteen myynti ja esittelyt: Katariina Lindstedt Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KTM Tilanne LKV katariina.lindstedt@tilannelkv.fi p. 040 7642065

Perustiedot

Kaupunginosa
Riihiketo
Kohdenumero
37889941
Kerros
2 / 6
Asuinpinta-ala
68,5 m²
Tontin pinta-ala
1 453 m²
Kokonaispinta-ala
68,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen. Yhtiöjärjestyksen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen pinta-ala. Pinta-ala ei ole tarkistusmitattu.
Huoneiston kokoonpano
3h, k, vh, kph, s, wc, las.p
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappipakastin, astianpesukone. Työtaso: laminaattitaso. Liesi: keraaminen liesi, erillisuuni
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke. Parveke sisäpihan puolella.
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, kiinteät valaisimet, pesukoneliitäntä, WC, lattialämmitys. WC: Yksi erillinen wc-tila ja toinen wc-pönttö kylpyhuoneessa. Varusteet: lattiaan asennettu WC, lattialämmitys, peilikaappi, allaskaappi
Säilytystilat
Kellari tai kellarikomero
Näkymät
Ikkunat ja parveke sisäpihan puolella
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvityksessä vuosille 2025-2029: -Palovaroittimien uusiminen
Tehdyt remontit
-2024 IV-kanavien puhdistus ja säätö
Rannan omistus
Ei rantaa
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Varusteet: sähkökiuas. Seinämateriaali: puuseinä. Lattiamateriaali: laattalattia
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista, Kiinteä laajakaistasaatavuus, DNA Taloyhtiönetti 25M

Hinta

Velaton hinta
178 100 €
Neliöhinta
2 600 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
246,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
246,60 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan. Kylmä vesi 4,12€/m3, lämmin vesi 7,55€/m3
Muut kustannukset
Isännöitsijäntodistuksen mukaan hallitus on valtuutettu perimään 1-2kk:n ylim. hoitovastikkeet.

Rakennusvuosi
2015
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2015
Kerroksia
6
Energialuokka
C2018
Ilmastointijärjestelmä
Huon.koht.ilmastointi
Tontin koko
1 453 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. City Talohuolto
Isännöinti
Porin Isännöintipalvelut Oy Isolinnankatu 28,28100 Pori puh. 02 641 5575 Isännöitsijä: Jari Jokiniemi
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Porin kaupunki
Liikenneyhteydet
bussipysäkki, sujuvat yhteydet omalla autolla
Pihan kuvaus
jätepiste, keinu, ovien automatisoitu lukitus, tamppaus ja pyykinkuivaus

Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Molemmissa makuuhuoneissa kaapistot. Vaatehuone: Erillinen vaatehuone.
Kylpyhuoneen lattia
laattalattia. WC: laattalattia
Kylpyhuoneen seinät
kaakeliseinä. WC: kaakeliseinä