29 000 €28 m²

Harjunpäänkatu 1 G 104, Isosanta, Pori1h+kk

Velaton hinta
29 000 €
Hoitovastike
165,20 € / kk
Asuinpinta-ala
28 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1946
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Isosanta
Kaupunki
Pori

Porin Puuvillan läheisyydessä vuokrattu toimivapohjainen yksiö kulttuurihistoriallisesti suojellussa Satulinnassa. Taloyhtiössä on pääasiassa pieniä asuntoja, jossa puuvillatehtaan työntekijät muinoin asuivat. Nyt vuokrattuna 350 € + vesimaksu, myydään mielellään sijoitukseen. Sovi oma esittelysi.

Perustiedot

Kaupunginosa
Isosanta
Kohdenumero
616386
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
28 m²
Tontin pinta-ala
9 307 m²
Kokonaispinta-ala
28 m²
Huoneiston kokoonpano
1h+kk
Huoneita
1
Lisätietoa vapautumisesta
Vuokrattu
Keittiön varusteet
Jääkaappi, sähköliesi, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku, peilikaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
irtaimistovarasto
Tulevat remontit
Suunnitellut: Piha-alueiden kunnostus/muotoilu ja salaojat, julkisivun ja vesikaton huoltokorjauksia, talo 3 vesikaton huoltomaalaus, parvekkeiden huoltokorjauksia, parvekeovet, ulko-ovien uusiminen, huoneisto-ovet, märkätilojen kosteusvaurioiden korjauksia, kylpyhuoneiden silikonien uusiminen keskitetysti tarvittaessa, patteriventtiilien vaihto tarvittaessa, kosteusvaurioiden korjauksien yhteydessä uusitaan tarvittaessa putkistot asunto kerrallaan, runko/pohjaviemärit (kellari), lattialämmityksen asennus kylpyhuoneiden korjauksien yhteydessä, huoneistojen palovaroittimien asennus v.2025, sähkö/hybridiautojen latauspisteiden hankintaan varautuminen, aurinkopaneelit
Tehdyt remontit
1990-1993 talojen 1 ja 2 saneeraus 1991 Talo 3 rakennettu 2003 Talo 3 parvekkeiden pintaremontti 2007 Tulvavahinkojen saneeraustyöt 2009 Pihatien ja parkkialueen kunnostus 2006/2008 Talo 1 ja 2 parvekkeiden pintaremontti 2010 Parvekeovien huoltomaalaus 2013 A-talon ja Talousrakennuksen ulkopuolisen pohjaviemärin uusiminen 2014 Talousrakennuksen vesikaton uusiminen 2015 Talousrakennuksen ikkunat ja ovet 2015 Lämmönvaihdin 2015 Talojen välikattojen lämmöneristeiden lisäys 2016 Talo 3 iv-kanavien nuohous 2017 Talo 1 ja 2, 24 kpl ylimpien parvekeovien uusiminen 2020 Liiketunnistinvalaisimet porrashuoneisiin 2020 Tiilikaton (talot 1+2) pesu ja käsittely 2022 Pihapuiden uusiminen 2023 Tonttiventtiilin ja tonttijohdon n.10 metriä uusiminen 2025 Huoneistojen palovaroittimet 2025 Pihapuiden kaato 2 kpl Kylpyhuoneiden kunnossapitokorjauksia: 2011-2012/ A12, B30, C39, C43, C45, G94, G96, G100, H108, H109, H113, H116. 2013/ D51, D56, D58, E74, H107. 2014/ C35, C36, C40, C41, H117. 2015/ A10, F83, F88. 2016/ D53, D54, H114. 2017/ D52, E62, F77, F89, F90, G92. 2018/ C31, C34. 2019/ F87. 2020/E70, 2021/A3, A9, 2022/ B25, B26, C37, E69, G97, 2023/ D47, G91, H111 2024/G103, E75, D59

Velaton hinta
29 000 €
Myyntihinta
28 235,82 €
Neliöhinta
1 035,71 € / m²
Velkaosuus
764,18 €

Vastikkeet

Hoitovastike
165,20 € / kk
Pääomavastike
30,52 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
195,72 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
26,00 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu 26,00 €/hlö/kk, autopaikka 14,00 €/kk.

Rakennusvuosi
1946
Huoneistojen lukumäärä
135
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1946
Kerroksia
3
Tontin koko
9 307 m²
Isännöinti
Oiva Isännöinti Oy Saku Laaksonen 0107556272
Lämmitys
Kaukolämpö
Lämmönjakelu
Vesikiertoinen patterilämmitys
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Kunnan numero
609

Yhteiset tilat
Talopesula, urheiluvälinevarasto, kaapeli-TV, mahdollisuus autopaikkaan, irtaimistovarasto
Pintamateriaalit
Keittiö: Laminaatti. Olohuone: Laminaatti. Eteinen: Laminaatti.