49 000 €79 m²

Varusmiehentie 1 B, Vähärauma, Pori2mh+oh+k+p

Velaton hinta
49 000 €
Hoitovastike
276,50 € / kk
Asuinpinta-ala
79 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1980
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Vähärauma
Kaupunki
Pori

Tämä viihtyisä 79 m2:n asunto sijaitsee Vähärauman rauhallisessa kaupunginosassa. Kolmannen kerroksen asunnossa on kaksi makuuhuonetta, olohuone, keittiö ja parveke, josta avautuvat näkymät vehreään ympäristöön. Asunto Oy Varikonpuisto on hyvin hoidettu taloyhtiö, jossa on tehty useita merkittäviä remontteja viime vuosina.

Asunnon sijainti on erinomainen, sillä se on lähellä kouluja, puistoja ja keskustan palveluita. Taloyhtiössä on tarjolla mukavuuksia, kuten sauna ja pesutupa, ja asunnolle kuuluu oma sähköpistokkeellinen autopaikka pihassa. Lämmitysjärjestelmänä on kaukolämpö, mikä takaa tasaisen lämmön ympäri vuoden.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän kodikkaaseen asuntoon, joka tarjoaa mukavaa asumista lähellä kaupungin palveluita ja luontoa.

Ota yhteyttä ja sovitaan sinulle sopiva esittelyaika,

juha.blom@otsolkv.fi 0400 611 688

Perustiedot

Sijainti
Varusmiehentie 1 B, 28600 Pori
Kaupunginosa
Vähärauma
Kohdenumero
80492369
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
79 m²
Tontin pinta-ala
4 856 m²
Kokonaispinta-ala
79 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2mh+oh+k+p
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Valurautaliesi.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, peili ja pesuallas.
Säilytystilat
Kellarivarasto ja vaatehuone
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvitys 2025-2030: katon pinnoitteet uusitaan, parvekekorjaus kevyenä kunnostuksena 2028-2029, suunnitelmana aloittaa suuremman korjauksen suunnittelu 2030, salaojien ja patolevyjen asentaminen sokkelien ympärille 2026-2027, pyöräsuojien huoltomaalaus ja sokkelilevyjen uusimista. Autotallien kunnostusta talliosakkaiden toimesta.
Tehdyt remontit
2025 vesikattopinnoitteen ja elementtisaumojen uusinta 2023 lämmönvaihtimen uusinta, 2019 ilmanvaihdon poistokanavien nuohous, mittaus ja säätö, 2018 pääulko-ovien uusinta, 2009 etupihan asfaltointi, 2007 jätekatos, 2005 ikkunat ja parvekeovet, lämmityksen perussäätö, 2002 lämmönvaihtimen uusinta, 1999 vesikattoremontti, 1998-1999 saunakorjaukset, 1997 elementtisaumaus

Velaton hinta
49 000 €
Myyntihinta
47 692,90 €
Neliöhinta
620,25 € / m²
Velkaosuus
1 307,10 €

Vastikkeet

Hoitovastike
276,50 € / kk
Pääomavastike
75,15 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
351,65 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
20 € / hlö / kk

Rakennusvuosi
1980
Huoneistojen lukumäärä
42
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1980
Kerroksia
3
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 12.11.2029
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Antenni
Tontin koko
4 856 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Sata-Isännöinti Ky, Peter Hillman, peter.hillman@sataisannointi.fi
Kaavatilanne
Asemakaava
Kuntotutkimus
Lisätietoja tutkimuksista: 2013 julkisivujen ja parvekkeiden kuntotutkimus

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Huoneistoon kuuluu sähköpaikka pihassa. Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Autopaikka kuuluu tähän asuntoon.