140 000 €59 m²

Seipikuja 6, Kalaholma, Pori3h,kt,kph,s,varasto

Velaton hinta
140 000 €
Hoitovastike
188,80 € / kk
Asuinpinta-ala
59 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2017
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kalaholma
Kaupunki
Pori

Upea kolmio suositulta ja rauhalliselta alueelta Kalaholmasta - päätyasunto!

Tässä valoisassa ja hyvän pohjaratkaisun omaavassa asunnossa on 59m² ja ne on järkevästi sijoiteltu. Tässä kodissa on kaksi makuuhuonetta, olohuone ja keittiö avointa tilaa. Olohuoneesta on kulku mukavan kokoiselle takapihan terassille. Eteisessä sekä makuuhuoneissa on hyvin kaappitilaa ja lisäksi löytyy vielä erillinen 5,5m² varasto.

Maalämpö. Yhtiöllä on oma tontti.

Asunto on nyt vuokrattuna. Vuokra 850€/kk +vesi.

Ota yhteyttä, niin sovitaan yksityisnäytöstä!

Perustiedot

Sijainti
Seipikuja 6, 28300 Pori
Kaupunginosa
Kalaholma
Kohdenumero
20779491
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
59 m²
Tontin pinta-ala
1 190 m²
Kokonaispinta-ala
59 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h,kt,kph,s,varasto
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Vuokrattu
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone, kiinteät valaisimet.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peili, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Kuvaus: Erillinen 5,5m2 varasto.ulkovarasto

Velaton hinta
140 000 €
Myyntihinta
67 495,36 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
2 372,88 € / m²
Velkaosuus
72 504,64 €

Vastikkeet

Hoitovastike
188,80 € / kk
Pääomavastike
744,39 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
933,19 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Porin Seipikuja 6
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2017
Huoneistojen lukumäärä
4
Kerroksia
1
Tontin koko
1 190 m²
Kiinteistönhoito
asukkaat
Isännöinti
Isännöinti Kotitar Oy Puinnintie 15 28360 Pori Isännöitsijä Tarja Liikamaa tarja.liikamaa@kotitar.fi 0505969294
Kaavoitustiedot
Porina
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Maalämpö
Lisätietoja lämmityksestä
vesikiertoinen lattialämpö, koneellinen poisto

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
piha-autopaikkoja: 4.
Yhteiset tilat
kaapeli-tv. Taloyhtiössä muuta: Taloyhtiön yhteisessä käytössä tekninen tila sekä talovarasto, yhteensä n. 6,5m2.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu. Saunassa: puu.