69 000 €40 m²

Säveltäjänkatu 6 B, 5. osa / Itätulli, Pori2h,kk,kph,s,las.p

Velaton hinta
69 000 €
Hoitovastike
264 € / kk
Asuinpinta-ala
40 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 2
Rakennusvuosi
1988
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
5. osa / Itätulli
Kaupunki
Pori

Kivalla paikalla Viikkarissa 1988 valmistuneesta siististä yhtiöstä 40 m2 pikkukaksio. Asunto on heti vapaa. Kulma-asunto, maantasalla. Yhtiössä on 2021 saneerattu pesuhuoneet, ja asunnosta löytyy oma sauna. Makuuhuoneen yhteydessä lasitettu parveke.

Yhtiöllä siisti ja viihtyisä piha, jossa mm. grillikatos. Oma tontti. Lähellä keskustan, Puuvillan ja Paanakedonkadun palvelut. Asunnon yhteydessä myydään autokatospaikka, joka sisältyy hintaan.

Perustiedot

Sijainti
Säveltäjänkatu 6 B, 28100 Pori
Kaupunginosa
5. osa / Itätulli
Kohdenumero
614983
Kerros
1 / 2
Asuinpinta-ala
40 m²
Kokonaispinta-ala
40 m²
Huoneiston kokoonpano
2h,kk,kph,s,las.p
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, sähköliesi, liesituuletin.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, pesukoneliitäntä. Yhtiön pesutilat saneerattu 2021 taloyhtiön toimesta
Säilytystilat
Kellari
Tulevat remontit
Suunnitellut: Hallituksen kunnossapitotarveselvityksen yhteenveto seuraavalle 5 vuodelle, 2025: Suunnitellut korjaustarpeet seuraavan viiden vuoden aikana ovat normaaleja vuosihuoltotyyppisiä korjauksia kuten huoltotyyppisiä maalauskorjauksia (esimerkiksi autokatoksen rautaosat, parvekelattiat ja parvekelaudoitukset yms). Seuraava suurempi yksittäinen korjauskohde on todennäköisesti ikkunoiden ja parvekeovien uusinta (ovat 37 vuotta vanhat). Palovaroittimet asennetaan jokaiseen asuntoon vuoden 2025 aikana. Tarkemmat tiedot kunnossapitotarveselvityksestä.
Tehdyt remontit
2011 Parvekelaudoitusten uusinta / maalaus. 2014 Talojen maalaus, elementtisaumausten uusinta, vesikaton pesu 2021 Märkätilojen peruskorjaus
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Lisätiedot
Autokatos K10 sisältyy velattomaan hintaan 69.000 euroa

Velaton hinta
69 000 €
Myyntihinta
64 031,30 €
Neliöhinta
1 725 € / m²
Velkaosuus
4 968,70 €

Vastikkeet

Hoitovastike
264 € / kk
Pääomavastike
132 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
396 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
23,00 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu 23,00 €/hlö/kk. Myytävään kohteeseen kohdistuu huoneistokohtaiset lainaosuudet seuraavasti: Asunto B 12: 4687,3 euroa per 1.9.2025, rahoitusvastike 132 eur/kk Autokatos K10: 281,4 euroa per 1.9.2025, rahoitusvastike 7,9 eur/kk. Autokatoksen hoitovastike on 9,8 eur/kk.

Rakennusvuosi
1988
Huoneistojen lukumäärä
26
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1988
Kerroksia
2
Isännöinti
Sataisännöinti Ky, 0400592945. Peter Hillman peter.hillman@sataisannointi.fi
Lämmitys
Kaukolämpö
Lämmönjakelu
Vesikiertoinen patterilämmitys
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Kunnan numero
609

Pintamateriaalit
Olohuone: muovimatto. Makuuhuone 1: muovimatto. Sauna: laatta/paneeli. Kylpyhuone: laatoitettu.