180 000 €134,5 m²

Liisankatu 11, Keskusta, Pori4 mh, oh, k, s, ph/kh-tila, pukuh, wc, las.p

Velaton hinta
180 000 €
Hoitovastike
416,95 € / kk
Asuinpinta-ala
134,5 m²
Huoneita
5
Kerros
6 / 6
Rakennusvuosi
1989
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Pori

Toteutetaanko kotihaavesi?

Porin ydinkeskustassa sijaitseva ylimmän kerroksen huoneisto etsii uutta asukasta. Neljän makuuhuoneen saunallinen kokonaisuus on harvinaisuus keskustan yhtiöissä. Tässä asunnossa on todella tilava olohuone, johon voi sijoittaa ruokapöydän keittiön läheisyyteen. Viilennyspumppu on valmiiksi asennettuna.

Tilava eteläparveke on lasitettu ja sine on käynti myös päämakuuhuoneesta.

Vaatimustasosta riippuen voi tämä koti olla muuttovalmis tai sitten voi uudistuksia tehdä oman makunsa mukaan.

Hyvin hoidettu yhtiö, jossa ei isompia remontteja lähitulevaisuudessa.

Tervetuloa tutustumaan kanssani!

Harri Boelius, LKV P. 044 361 0350 harri.boelius@haavelkv.fi

Perustiedot

Sijainti
Liisankatu 11, 28100 Pori
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
21183287
Kerros
6 / 6
Asuinpinta-ala
134,5 m²
Tontin pinta-ala
2 590 m²
Kokonaispinta-ala
134,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
4 mh, oh, k, s, ph/kh-tila, pukuh, wc, las.p
Huoneita
5
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: erillisuuni, liesitaso. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: astianpesukone, kiinteät valaisimet, liesituuletin / suodatin.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu, sisäänvedetty. Suunta: etelä
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkukaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, suihku, peili, kiinteät valaisimet, kylpyhuonekaapisto, asennettuja erikoisvarusteita. Varustus: bidee-suihku.
Tulevat remontit
2025-30 Tarkastelujakson aikana ei ole tarkoitus suurempia korjauksia suorittaa. Pienempiä korjauksia tehdään talousarvion puitteissa.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2012 pihan asfalttialueita uusittu, 2015 tiilikaton pinnoitus, 2016 poistokanavien nuohous, 2021-22 elementtisaumat uusittu, 2022 ikkunat ja parvekeovet, julkisivun eteläseinän eristeet ja ulkokuori sekä korkean osan itäpäädyn ulkokuori uusittu, parvekkeet huoltomaalattu, 2025 palovaroittimet asuntoihin
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Keskustan alueella Koulut: Keskustan alueella Päiväkoti: Keskustan alueella
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
180 000 €
Myyntihinta
172 000,20 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
1 338,29 € / m²
Velkaosuus
7 999,80 €
Lisätietoa velkaosuudesta
Julkisivu ja ikkunalaina

Vastikkeet

Hoitovastike
416,95 € / kk
Pääomavastike
269 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
685,95 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Rahoitusvastike kohdistuu ikkunalainaan, tähän huoneistoon kohdistuvaa lainaa jäljellä
7999,80 € / 25.02.2026

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Muut kustannukset
Muut maksut: Käyttösähkö kulutuksen mukaan. Autopaikka 15,00 € / kk ja autokatospaikka 30,00 € / kk.

Rakennusvuosi
1989
Huoneistojen lukumäärä
63
Liiketilojen pinta-ala
489 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
6
Kerroksia
6
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
2 590 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Porin Citytalohuolto Oy P. 044 569 6811
Isännöinti
Sata-Isännöinti Ky Peter Hillman P. 0400 592945

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 8.
Yhteiset tilat
sauna, kuivaushuone, kellarikomero, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-tv.
Muut tilat
Pukuhuoneeseen mahdollista remontin yhteydessä tehdä wc.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: muovi, parketti. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: kaakeli, maalattu, lasikuitutapetti. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu, lasikuitutapetti. Makuuhuoneessa: maalattu, lasikuitutapetti. Saunassa: puu.