149 000 €44 m²

Hallituskatu 18b A, Keskusta, Pori1h+ks+s+alk.

Velaton hinta
149 000 €
Hoitovastike
176 € / kk
Asuinpinta-ala
44 m²
Huoneita
1
Kerros
1
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Pori

Valoisa ensimmäisen kerroksen yksiö Asunto Oy Porin Otsossa. Loistava sijainti aivan Kirjurinluodon, Etelärannan ja keskustan tuntumassa- kaikki vain kivenheiton päässä.

Asunnon selkeä ja yhtenäinen, pohjaratkaisu tekee tilasta toimivan ja avaran. Vaaleat pinnat ja suuret ikkunat tuovat runsaasti luonnonvaloa, luoden raikkaan ja viihtyisän tunnelman.

Asunnon parhaat puolet:

* Oma sauna

* Esteetön kulku

* Viihtyisä oma terassi

* Raikkaat ja hyväkuntoiset pinnat

* Avara ja yhtenäinen huonetila

* Kaukolämpötalo

Ensimmäisen kerroksen sijainti tekee arjesta sujuvaa ja parkkipaikalta lyhyt matka takapihan ovelle. Asunto myydään vuokrattuna.

Tervetuloa tutustumaan tähän viihtyisään kotiin erinomaisella paikalla Porissa!

kristiina.palmen@op.fi 0409127902

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
614373
Kerros
1
Kerroksen lisätiedot
Alin kerros
Asuinpinta-ala
44 m²
Tontin pinta-ala
1 424 m²
Kokonaispinta-ala
44 m²
Huoneiston kokoonpano
1h+ks+s+alk.
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Jääkaappi, pakastekaappi, induktioliesi (AEG), liesituuletin, astianpesukone (AEG), kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Kellari
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Lisätiedot
Jos autohallipaikkojen osakkeet siirtyvät millä tahansa saannolla muulta kuin yhtiön perustajaosakkaalta yhtiön ulkopuoliselle uudelle omistajalle, eikä samassa yhteydessä siirretä tämän yhtiön osakkeita, on yhtiön osakkeenomistajilla oikeus lunastaa siirron kohteena olevat osakkeet

Velaton hinta
149 000 €
Myyntihinta
38 044,98 €
Neliöhinta
3 386,36 € / m²
Velkaosuus
110 955,02 €

Vastikkeet

Hoitovastike
176 € / kk
Pääomavastike
844,80 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 020,80 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Mittarin mukaan
Muut kustannukset
Tietoliikenneyhteysmaksu 2,60 €/kk.

Rakennusvuosi
2018
Huoneistojen lukumäärä
37
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
3
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2018
Tontin koko
1 424 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Oiva Isännöinti Oy /Teljäntori Pori. Isännöitsijä Tuomo Kyhä p. 010 755 6680
Kunnan numero
609
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
Kellarikomerot, pyörävarasto, väestösuoja, kaapeli-TV
Pintamateriaalit
Keittiö: Parketti, maalattu seinä. Olohuone: Parketti, maalattu seinä. Makuuhuone 1: Parketti, maalattu seinä. Sauna: Laatta, puu. Kylpyhuone: Laatta. Eteinen: Laminaatti, maalattu seinä.