145 000 €84 m²

Museotie 6, Noormarkku, Pori3-4h, k, kph, sauna, wc, p

Velaton hinta
145 000 €
Hoitovastike
394,80 € / kk
Asuinpinta-ala
84 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 4
Rakennusvuosi
2007
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Noormarkku
Kaupunki
Pori

Viihtyisä kolmio lasitetulla parvekkeella Noormarkusta!

Asunnossa on toimiva pohjaratkaisu, sillä asunnossa on kaksi makuuhuonetta ja tilavasta olohuoneesta saa vielä lohkottua tarvittaessa yhden lisää. Asunnosta löydät myös kaksi vessaa. Kylpyhuoneessa yksi ja toinen erillisenä. Omasta saunasta saa kuumat löylyt ja sieltä onkin hyvä lähteä lasitetulle parvekkeelle vilvoittelemaan.

Alue on rauhaisa ja kävelymatkan päässä ovat koulut, kaupat ja jopa urheilukentät, jossa voi käydä muun muassa katsomassa, vaikka Noormarkun Koiton peliä.

Jos autotallipaikka kiinnostaa, niin kysy välittäjältä lisää.

Kysy rohkeasti lisätietoja ja käydään katsomassa olisiko tässä seuraava asuntosi!

Kohteen myyntiä hoitaa: Riku Kauppi 044 906 8628 riku.kauppi@aulalkv.fi

Perustiedot

Sijainti
Museotie 6, 29600 Pori
Kaupunginosa
Noormarkku
Kohdenumero
63143802
Kerros
3 / 4
Asuinpinta-ala
84 m²
Tontin pinta-ala
2 463 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3-4h, k, kph, sauna, wc, p
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappi, pakastin, astianpesukone. Liesi: mikroaaltouuni, sähköliesi, liesituuletin hormilla
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke. Parvekkeen ilmansuunta: Pohjoinen
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: WC, suihku, kiinteät valaisimet, peili, pesukoneliitäntä, lattialämmitys
Näkymät
Pohjoinen, Itä, Länsi
Tulevat remontit
Selvitys korjaustarpeesta vuosille 2025-2030: IV-nuohous ja säätö 2026-2027
Tehdyt remontit
Suoritetut korjaukset 2023 Korjattu julkisivujen alaosien kosteusvauriot 2017 Lämmitysjärjestelmän säätö 2016 IV-nuohous ja säätö 2015 Aidan rakentaminen tontin ympäri 2015 Talon alla olevien katosten muuttaminen autotalleiksi 2015 Pyöräsuojan ovien asennus
Rannan omistus
Ei rantaa
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Varusteet: sähkökiuas, lattialämmitys. Seinämateriaali: paneeliseinä. Lattiamateriaali: laattalattia

Velaton hinta
145 000 €
Myyntihinta
145 000 €
Neliöhinta
1 726,19 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
394,80 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
394,80 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Perusmaksu. 24 € / hlö / kk

Rakennusvuosi
2007
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2007
Kerroksia
4
Energialuokka
D2018
Ilmastointijärjestelmä
Lämmöntalteenotto, Koneellinen tulo, Koneellinen poisto
Tontin koko
2 463 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Kiinteistöhuolto Saranpää Oy
Isännöinti
Isännöintitoimisto Oiva Isännöinti Oy / Pori Teljäntori Yrjönkatu 15 A 28100 Pori Isännöitsijä Tuomo Kyhä 010 755 6680
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen lattialämmitys. Lattialämmitys: Koko asunnossa, vesikiertoinen lattialämmitys

Makuuhuoneen lattia
Makuuhuone 1: parkettilattia. Makuuhuone 2: parkettilattia
Makuuhuoneen seinät
Makuuhuone 1: tapettiseinä. Makuuhuone 2: tapettiseinä
Ominaisuudet
huoneistokohtainen ilmanvaihtokone, kiinteät valaisimet, sälekaihtimet, verhotangot.