175 000 €80 m²

Isolinnankatu 9, Keskusta, Pori3h,k,ph,s,wc,vh + lasitettu parveke

Velaton hinta
175 000 €
Hoitovastike
280 € / kk
Asuinpinta-ala
80 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 6
Rakennusvuosi
2004
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Pori

Valoisa kolmio kerroksessa kauppatorin tuntumassa

Tervetuloa asumaan viihtyisään ja toimivaan kotiin aivan keskustan ytimeen! Tämä vuonna 2004 valmistuneessa talossa sijaitseva läpitalon kolmio tarjoaa erinomaiset puitteet kaupunkiasumiseen. Asunnon 80 m² on jaettu käytännöllisesti, ja pohjaratkaisu palvelee monenlaista elämäntilannetta. Läpitalon huoneisto on poikkeuksellisen valoisa. Lasitettu parveke lisää asumismukavuutta ja toimii mukavana lisätilana pitkälle syksyyn. Sijainti on erinomainen – kauppatori ja keskustan monipuoliset palvelut sijaitsevat vain korttelin päässä. Kaikki arjen palvelut, ravintolat, kahvilat ja liikenneyhteydet ovat kävelymatkan etäisyydellä. Keskeinen sijainti tekee tästä kodista mainion vaihtoehdon sinulle, joka arvostat helppoa ja laadukasta kaupunkiasumista.

Mahdollisuus ostaa autopaikkaosake hintaan 8.500 euroa.

Perustiedot

Sijainti
Isolinnankatu 9, 28100 Pori
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
21576029
Kerros
2 / 6
Asuinpinta-ala
80 m²
Tontin pinta-ala
982 m²
Kokonaispinta-ala
80 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h,k,ph,s,wc,vh + lasitettu parveke
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Kylmäsäilytys: jääkaappi. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Suunta: länsi
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, lattialämmitys.
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvitys vuosille 2025-2022030: ulko-oven automatisointi ja esteettömyys 2026-2027
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2004 sadevesiviemäri (sv2) uusittu, 2010 sadevesiviemäri (sv1) uusittu, 2014 ilmanvaihtokanavien puhdistus ja ilmamäärien säätö, 2019 elementtisaumojen uusiminen, 2024 ovien ja ikkunoiden kunnon tarkastus

Velaton hinta
175 000 €
Myyntihinta
175 000 €
Neliöhinta
2 187,50 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
280 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
280 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Porin Isolinnankatu 9
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2004
Huoneistojen lukumäärä
29
Liiketilojen pinta-ala
114,5 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
2
Kerroksia
6
Energialuokka
E2013
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
982 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Oiva Isännöinti Oy: Laura Mäki 0107556277

Pysäköintitilan kuvaus
sähköpistokkeita: 7.
Yhteiset tilat
urheiluvälinevarasto, väestönsuoja. Taloyhtiössä muuta: Huoneistoissa videokuvayhteys ulko-ovelle. Huoneistoissa on lasitettu parveke.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Saunassa: laatta. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli. Saunassa: puu.