82 000 €76,5 m²

Metsämaantie 8, Metsämaa, Pori3h, k, wc/kph, sauna, vh

Velaton hinta
82 000 €
Hoitovastike
214,20 € / kk
Asuinpinta-ala
76,5 m²
Huoneita
3
Rakennusvuosi
1979
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Metsämaa
Kaupunki
Pori

Siisti rivitaloasunto Metsämaalta

Tässä viehättävässä rivitaloasunnossa on kaikki, mitä esim. pieni perhe elämiseen tarvitsee. Asunnossa on kaksi hyvän kokoista makuuhuonetta ja entisestä vaatehuoneesta normi huoneeksi muutettu huone tarjoaa myös hyvän tilan, vaikka työhuoneeksi. Oman saunan lämpimistä löylyistä pääsee vilvoittelemaan viihtyisälle terassille.

Mikäli viherpeukaloa alkaa kutkuttamaan, niin pihalla olevasta kasvihuoneesta saat kasvatettua ainekset herkulliseen kaalisoppaan! Suojaisa piha tarjoaa myös mahdollisuudet, niin auringon otosta aina lasten leikkeihin. Lapsista puheen ollen, niin alueelta löydät kävelymatkan päästä koulut ja muutkin arjen palvelut aina uimahalleista kauppoihin eivät ole kaukana. Autoakin on helppo säilyttää oven vieressä ja tarvittaessa saada lämmitykseen pistokkeen kautta.

Kysy rohkeasti lisätietoja ja käydään katsomassa olisiko tässä elämäsi koti!

Kohteen myyntiä hoitaa: Riku Kauppi 044 906 8628 riku.kauppi@aulalkv.fi

Perustiedot

Sijainti
Metsämaantie 8, 28800 Pori
Kaupunginosa
Metsämaa
Kohdenumero
59396176
Asuinpinta-ala
76,5 m²
Tontin pinta-ala
4 570 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, k, wc/kph, sauna, vh
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappipakastin, astianpesukone. Työtaso: laminaattitaso. Liesi: sähköliesi, liesituuletin hormilla
Terassin kuvaus
Asunnossa on terassi. Terassin ilmansuunta: Länsi
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: WC, suihku, kiinteät valaisimet, pesukoneliitäntä, peilikaappi, lattialämmitys
Säilytystilat
Ulkovarasto
Näkymät
länsi, itä
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvitys 2026-2030: - Katon uudelleen pinnoitus/maalaus - Patolevyt ja salaojat rakennusten ympärille - Sadevesijärjestelmien ja maanpinnan kaltevuuksien tarkastaminen - Palokatkolevujen asentaminen - Varastojen laudoituksen uusiminen - Puuaitojen uusiminen - Palovaroittimet - Kantojen jyrsintä - Puiden istutus - Patolevyjen asennuksen yhteydessä betonielementtisaumaukset puutteellinen
Tehdyt remontit
Vaatehuone muutettu erilliseksi huoneeksi. Pesuhuone ja sauna (2017) Terassin laajennus (2020). Yhtiössä on suoritetttu seutaavat kunnossapito- ja muutostyöt: - Peltikatot 1995 - Sauna- ja pesutilojen vesieristykset vuosina 2005-2008 asunnot 1-7, 9, 11 - Kaukolämpö, patteritermostaatit ja lämmitysverkoston perussäätö 2009 - Ulko-ovien ja lukituksen uusiminen 2011 - Takaovien lasit uusittu 2011 - Sisäänkäynnin puoleisten ikkunoiden ulkopuoliset alakittilistat uusittu 2011 - Ilmastointikanavien puhditus 2012 - Lumiesteet uusittu 2012 - Päätyseinien ulkomaalaus 2015 - Rakennusten sivuseinien maalaus 2017 - Uusittu tontin lauta-aita 2018 - Roskakatoksen laatoitus 2019 - A-talon takapiha ja yläpääty; asennettu patolevyt, salaojat ja sadevesiviemäröinti 2020 - Ikkunat ja takaovet 2021 - Hämäräkytkimien uusinta 2023 - as9 Pattertitermostaatin uusinta, Wc-istuimen korjaus 2024 - As11 Sähkötyöt 2024 - Vesiposti uusittu 2024
Rannan omistus
Ei rantaa
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Varusteet: sähkökiuas. Seinämateriaali: paneeliseinä. Lattiamateriaali: laattalattia

Velaton hinta
82 000 €
Myyntihinta
81 276,80 €
Neliöhinta
1 071,90 € / m²
Velkaosuus
723,20 €

Vastikkeet

Hoitovastike
214,20 € / kk
Pääomavastike
76,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
328,95 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Perusmaksu. 15 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Erityisvastike: 38,25 € / kk

Rakennusvuosi
1979
Tontin koko
4 570 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Hannele Härkälä, 0503015734
Kuntotutkimus
Rakennusmateriaalit saattaa sisältää asbestia.
Pihan kuvaus
Asunnossa on piha.
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen patterilämmitys. Lattialämmitys: Kph

Ominaisuudet
sälekaihtimet, verhotangot, naulakko, kiinteät valaisimet, huoneistokohtainen ilmanvaihtokone, matontamppausteline, istutukset, kasvihuone.