37 000 €78,5 m²

Outokummuntie 61 E, Väinölä, Pori3h ,k

Velaton hinta
37 000 €
Hoitovastike
316 € / kk
Asuinpinta-ala
78,5 m²
Huoneita
3
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Väinölä
Kaupunki
Pori

Toteutetaanko kotihaaveesi?

Myynnissä valoisa ja hyväkuntoinen kolmio ylimmässä kerroksessa. Toimiva pohjaratkaisu, lasitettu parveke sekä rauhallinen sijainti tekevät asunnosta viihtyisän kokonaisuuden. Palvelut ja liikenneyhteydet lähellä.

Sopii erinomaisesti omaksi kodiksi tai sijoitukseen. Heti vapaa.

Olethan yhteydessä, jos haluat näyttöä. Yht.otot Kati Aro, KiAT kati.aro@haavelkv.fi 044 5742496

Perustiedot

Sijainti
Outokummuntie 61 E, 28330 Pori
Kaupunginosa
Väinölä
Kohdenumero
21662736
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
78,5 m²
Tontin pinta-ala
9 162 m²
Kokonaispinta-ala
78,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen Yhtiön huoneistojen pinta-aloja ei ole tarkistusmitattu, tämän vuoksi pinta-alat saattavat poiketa olennaisestikin nykystandardien mukaan laskettavasta huoneistoalasta. Huoneiston todellinen asuinpinta-ala voi siten olla yhtiöjärjestyksessä ja esitteessä ilmoitettua suurempi tai pienempi.
Huoneiston kokoonpano
3h ,k
Huoneita
3
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: astianpesukone, liesituuletin / suodatin.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkukaappi, pesukoneliitäntä, wc-istuin.
Tulevat remontit
LVI-järjestelmien kuntotutkimus Kattohuovan uusiminen (aikataulu tarkentuu myöhemmin)
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2004 – Julkisivuremontti (ikkunat ja ovet uusittu) 2009 – Salaojat ja sadevesijärjestelmä uusittu 2015 – Lämmönvaihdin uusittu 2017 – Patteriventtiilit ja linjasäätöventtiilit uusittu 2018 – Ilmanvaihtokanavien nuohous ja ilmamäärien mittaus ja säätö 2021 – Katon huoltomaalaus 2022- ikkunat uusittu 2025- ilmanvaihtokanavien puhdistus ja säätö

Velaton hinta
37 000 €
Myyntihinta
34 266 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
471,34 € / m²
Velkaosuus
2 734 €

Vastikkeet

Hoitovastike
316 € / kk
Pääomavastike
23,70 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
339,70 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Saunan kustannukset
10,00 e / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Pysäköintimaksu
10.00 e / kk
Muut kustannukset
TV: 6.5 EUR/kk. Muut maksut: Varainsiirtovero 1,5%

Rakennusvuosi
1974
Huoneistojen lukumäärä
72
Liiketilojen pinta-ala
419 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
4
Kerroksia
3
Energialuokka
E2018
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
9 162 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Lännen Kiinteistöpalvelu Oy
Isännöinti
Anne-Mari Kirvesmäki Isännöinti Leivo Oy (Pori) 0408239580 anne-mari.kirvesmaki@isannointileivo.fi

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 13. sähköpistokkeita: 24.
Yhteiset tilat
sauna, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: muovi. Pesutiloissa: muovi. Olohuoneessa: muovi.