13 000 €50 m²

Rukkitie 4 B, Kirkonkylä, Polvijärvi2h+k

Velaton hinta
13 000 €
Asuinpinta-ala
50 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1975
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kirkonkylä
Kaupunki
Polvijärvi

Asiallinen kaksio Rukkitiellä. Rauhallinen ja hyvin hoidettu taloyhtiö, mm. ikkunat uusittu muutama vuosi sitten.

Asunnossa on ilmalämpöpumppu lämmitykseen ja viilennykseen.

Huoneisto vapautuu heti kaupasta.

Perustiedot

Sijainti
Rukkitie 4 B, 83700 Polvijärvi
Kaupunginosa
Kirkonkylä
Kohdenumero
21598386
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
50 m²
Tontin pinta-ala
1 360 m²
Kokonaispinta-ala
50 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+k
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Työtasot: laminaatti, metalli. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, kiinteät valaisimet.
Tulevat remontit
Takapihojen aidat uusitaan n. v. 2027, uusitaan talojen vihreät paneelit n. v. 2026.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Räystäslaudat ja päätykolmiot maalattu v. 1999, käyttövesiputket uusittu v. 2002, ulko-ovet uusittu v. 2003, takaovet uusittu v. 2007, katot maalattu v. 2008, vesikourut uusittu v. 2008, talojen yläpohjaan laitettu lisäeristeet v. 1998 (B-talo) ja v. 2011 (A-talo), jätekatos rakennettu v. 2013. 2021 puhdistettu ilmanvaihtokanavat. 2022 uusittu puiset päätykolmiot ja räystäslaudat, lisätty sadevesikaivoja (kaikki ok). 2024 vaihdettu ikkunat ja yhteisien tilojen ulko-ovet.

Velaton hinta
13 000 €
Myyntihinta
13 000 €
Neliöhinta
260 € / m²

Vastikkeet

Yhtiövastike yhteensä
115 € / kk

Muut maksut

Lämmityskustannukset
134.00 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Sähkönkulutusarvio n. 6900 kwh/vuosi, n. 1600 €/vuosi, perustuu toteutuneisiin kulutuksiin.

Rakennusvuosi
1975
Huoneistojen lukumäärä
12
Kerroksia
1
Tontin koko
1 360 m²
Kiinteistönhoito
asukkaat. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Lumityöt tekee koneurakoitsija, palkattu työntekijä muut työt.
Isännöinti
Sami Siimestö Koulumestarinkuja 4 A 83700 Polvijärvi puh. 0505183239
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Keskusta n. 500 m, Joensuu n. 43 km.
Lämmitys
Sähkö
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Yhteiset tilat
sauna, kellarikomero, urheiluvälinevarasto.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: muovi. Pesutiloissa: muovi. Olohuoneessa: muovi. Makuuhuoneessa: muovi. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: muovi. Olohuoneessa: tapetti. Makuuhuoneessa: tapetti.