219 870 €51,5 m²

Soukonlahdenkaari 23 A 35, Turri, Pirkkalaoh + mh + makuutila + kt + s + lasitettu parveke

Velaton hinta
219 870 €
Asuinpinta-ala
51,5 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 5
Rakennusvuosi
2026
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Turri
Kaupunki
Pirkkala

PALJON KYSYTTYJEN IHANIEN KOTIEN VARAUS ALKAA 29.5. Ole yhteydessä myyjiimme varmistaaksesi oman Ihanan kodin Pyhäjärvimaisemista!

TOIMINNALLINEN LOFT-KOTI UPEILLA MAISEMILLA 💚 Avara ja valoisa asunto korkean n. 4,5 metrin huonekorkeuden ansiosta 💚 Asunnon n. 2 metriä korkea loft-tila lisää arjen sujuvuutta. Loft-tila toimii esimerkiksi ylimääräisenä makuutilana! 💚 Laajoista lähes lattiasta kattoon ulottuvista ikkunoista valo suorastaan tulvii sisään 💚 Tilava 7 m² lasitettu parveke 💚 Moderni sauna ja kylpyhuone 💚 Asumismukavuutta lisäävä energiatehokas vesikiertoinen lattialämmitys

PIRKKALAN TURRI ASUINALUEENA 📍 Kehittyvä ja kasvava asuinalue Pyhäjärven rannalla 📍 Autolla noin vartissa Tampereen keskustaan ja Pirkkalaan kuntakeskukseen matka taittuu vain 3 minuutissa 📍 Pirkkalan kattavat palvelut löytyvät vain kiven heiton päästä 📍 Laajat ulkoilu ja harrastusmahdollisuudet, mm. ulkoilureitit Pyhäjärven rantaviivan tuntumassa. 📍 Alueen julkinen liikenne kehittyy kesän 2026 aikana - jatkossa Turrista pääsee kätevästi bussilla Pirkkalan ja Tampereen keskustaan

Asunto Oy Pirkkalan Costa kätkee sisäänsä 27 uniikkia Ihanaa kotia. Costan Ihanat kodit ihastuttavat suurilla ikkunoillaan, fiksusti suunniteluilla pohjaratkaisuillaan sekä huikean korkeilla huoneillaan - osassa asunnoista huonekorkeus jopa 4,5 metriä! Osasta kodeista todella upea Pyhäjärvi-näkymä!

Asioi silloin kun sinulle sopii! Palvelemme erittäin mielellämme sekä arkipäivisin klo 8-20 että viikonloppuisin klo 10-18. Soita tai laita viestiä ja sovitaan esittely sinulle sopivaan aikaan. Autamme tarvittaessa myös rahoituksen järjestämisessä, sekä oman asunnon myynnissä.

📞Lisätiedot ja esittelyt: Silja Muli, p. 040 125 3230, silja.muli@t2h.fi / Simo Nuolemo, p. 040 624 8440, simo.nuolemo@t2h.fi / Matias Raussi, p. 040 629 0447, matias.raussi@t2h.fi

Ilmoituksen kuvat ovat havainnekuvia kyseisestä asunnosta.

Perustiedot

Kaupunginosa
Turri
Kohdenumero
30883477
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
51,5 m²
Huoneiston kokoonpano
oh + mh + makuutila + kt + s + lasitettu parveke
Huoneita
3
Kunto
Uusi
Kunnon lisätiedot
Uudiskohde!
Lisätietoa vapautumisesta
Muu ehto. Arvioitu valmistuminen: 30.9.2027

Velaton hinta
219 870,25 €
Myyntihinta
109 935,12 €
Neliöhinta
4 269,33 € / m²
Velkaosuus
109 935,13 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
231,75 € / kk
Pääomavastike
491,66 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
723,41 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan, ennakkomaksu. 25 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Tietoliikenneyhteysmaksu: 10 € / kk. Ilmoitettu rahoitusvastikearvio sisältää lyhennyksen ja koron osuuden. Korko on laskettu todellisella vuosikorolla 3kk Euribor + 0,70% marginaalilla (tilanne 8.5.2026 yht. 2,934%). Laina-aika on 28 vuotta + rakennusaika. Rakennusaika ja ensimmäinen asumisvuosi ovat lyhennysvapaita. Lainan lyhennystapa on annuiteetti. Osakkeenostajilta aletaan kerätä vastiketta lainan lyhennystä varten puoli vuotta ennen ensimmäisen lyhennyksen erääntymistä. Lainan 1. lyhennys erääntyy yhtiölle maksettavaksi arviolta 9/2028. Tontin vuokra sisältyy hoitovastikkeeseen.

Rakennusvuosi
2026
Kerroksia
5
Energialuokka
B2018
Maanvuokraaja
Pirkkalan kunta
Tontin omistus
Vuokralla